Ata qė bėjnė mė shpesh seks, fitojnė mė shumė

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ata qė bėjnė mė shpesh seks, fitojnė mė shumė

Mesazh nga Vizitor prej 19/8/2013, 07:44Ata qė bėjnė seks mė shpesh se katėr herė nė javė, kanė mė shumė shanse qė tė fitojnė mė shumė se ata tė cilėt bėjnė seks tė ērregullt, ėshtė konstatuar nė bazė tė njė hulumtimi mė tė ri.
“Njerėzit kanė nevojė tė dashurojnė dhe tė jenė tė dashuruar nga tė tjerėt. Nė mungesė tė kėtyre elementeve, shumica e tyre bėhen tė vetmuar dhe tė bien nė depresion, gjė qė mund tė shprehet edhe nė punėn dhe obligimet e tyre tė punės”, thonė ekspertėt tė cilėt kanė bėrė hulumtimin nė Britani tė Madhe, transmeton CBS News.

Ata thonė se njerėzit duhet patjetėr t’i plotėsojnė nevojat themelore siē janė: ushqimi, pijet, gjumi dhe seksi, nė mėnyrė qė tė kenė sukses edhe nė sferat e tjera tė jetės. Studimi lidhur me kėtė temė ėshtė bėrė, duke i pyetur 7.500 njerėz tė moshės midis 26 dhe 50 vjeē.

Pjesėmarrėsve nė anketė u janė bėrė pyetjet pėr shėndetin e tyre, aktivitetet seksuale, statusin e punės dhe pėr tė ardhurat. Hulumtimet kanė treguar qė njerėzit tė cilėt mė shpesh praktikojnė seksin kanė edhe pagė mė tė mirė, nė krahasim me ata tė cilėt mė rrallė praktikojnė seksin.

Krahas kėsaj, ėshtė konstatuar edhe se ata tė cilėt mė shpesh praktikojnė seksin kanė mė pak probleme me shėndetin. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 18/9/2018, 23:26