Zodiak: Cila shenjė puth mė mirė?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Zodiak: Cila shenjė puth mė mirė?

Mesazh nga Vizitor prej 12/8/2013, 16:49Secili puthjen e pėrjeton nė mėnyra tė ndryshme. Tė shohim se si puth secila shenjė e horoskopit.
Dashi: Puthja e Dashit ėshtė energjike, e fuqishme dhe mbresėlėnėse. Dashi aktit tė puthjes i qaset me entuziazėm dhe ai di se si “ta ndezė” partnerin.

Demi: Demi puth ngadalė, nė mėnyrė sensuale dhe fuqishėm. Demat mu para puthjes dėshirojnė tė pėrkėdhelen apo partnerin ta kapin pėr dore.

Binjakėt: Binjakėt kanė natyrė tė ndryshueshme, gjė qė shprehet edhe nė puthjen e tyre. Megjithatė, ėshtė e sigurt se nuk do t’ju zhgėnjejnė, sepse Binjakėt janė tė shkathtė nė puthje.

Gaforrja: Gaforret dėshirojnė tė puthen, ndėrkaq shumė shpesh ato janė edhe iniciatore tė puthjeve. Do t’ju kėnaqin, mirėpo nuk do t’ju ngazėllejnė.

Luani: Kur t’ju puthė Luani, nuk do t’ju dridhen kėmbėt. Mė mirė ėshtė qė vetėm tė relaksoheni dhe t’i dorėzoheni.

Virgjėresha: Mund tė thuhet lirisht qė puthja e Virgjėreshės ėshtė e pėrsosur, sepse ėshtė e ndjeshme dhe e kujdesshme.

Peshorja: Peshoret dėshirojnė ta kėnaqin partnerin, mirėpo presin po tė njėjtėn dozė kujdesi nga partneri. Ēdo puthje e Peshores ėshtė unike, andaj edhe kėnaqėsia ėshtė e sigurt.

Akrepi: Akrepat janė zjarrtė, qė do tė thotė se vetvetiu edhe puthjet e tyre janė tė tilla.

Shigjetari: Shigjetarėt gjithmonė dėshirojnė mė shumė se ajo qė marrin. Nėse dėshironi t’i bėni pėr vete pjesėtarėt e kėsaj shenje, pėrsėritni puthjet pa ndėrprerė.

Bricjapi: Bricjapėt puthen nė mėnyrė elegante dhe tė pėrsosur. Megjithatė, nėse dėshironi tė merrni puthje nga pjesėtarėt e kėsaj shenje tė horoskopit, do t’ju duhet tė keni shumė durim, sepse ata puthjet nuk i japin lehtė.

Ujori: Ujorėt i duan puthjet e papritura dhe tė pazakonshme. Nėse dėshironi t’ia merrni kėtė formė butėsie, duhet patjetėr tė tregoheni gjoja tė painteresuar, nė mėnyrė qė t’i “detyroni” t’ju japin puthje.

Peshqit: Peshqit puthen butėsisht, me ndjenja dhe me kujdes, juve ju mbetet vetėm t’ua ktheni nė po tė njėjtėn mėnyrė. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 21/10/2018, 18:26