Si tė pastrohet jeta nga ish i dashuri

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Si tė pastrohet jeta nga ish i dashuri

Mesazh nga Vizitor prej 30/7/2013, 08:48Ėshtė fakt qė pas ndarjes mė mirė ėshtė t’i eliminosh tė gjitha faktet qė kanė tė bėjnė me lidhjen e kaluar, sepse po qe se i mban akoma, gjasat mė tė mėdha janė qė do t’i kujtoni momentet e bukura tė cilat nuk mund t’i kesh mė.
Porositė
Nė vend qė tė jetosh me tė kaluarėn dhe tė pyesėsh se ku ju kanė shkuar keq punėt, thjesht fshij tė gjitha porositė tė cilat tė kthejnė nė njė kohė e cila tashmė ėshtė e kaluar. Leximi i porosive tė tij nga koha kur akoma pėrpiqej tė tė bėnte pėr vete do tė krijojė iluzionin qė ēdo gjė mund tė kthehet, gjė qė shumė shpesh nuk ėshtė e realizueshme.

Facebook
Pos fshehjes sė profilit tė tij, krejtėsisht nė rregull ėshtė qė t’i fshish tė gjitha porositė nga inboxi, sepse ajo qė vlen pėr celularin, vlen edhe pėr rrjetet shoqėrore.

Fotot
I ke nė celular, nė Facebook, nė tavolinė... Ēdoherė kur t’i shikosh fotot e tij, nuk do tė ndjehesh edhe aq mirė, andaj mė mirė ėshtė qė t’i eliminosh. Do tė ishte mirė qė t’i largosh nga vetja.

Suveniret
Nėse nuk mund t’i hedhėsh, vendosi diku ku nuk do tė mund t’i shikosh ēdo ditė. Nėse ish i dashuri ka qenė idiot, merr njė qese tė bėrllokut dhe tė gjitha futi brenda: Do ta kesh mė tė lehtė, sepse do tė kesh ndjenjėn qė po “qėron hesapet” me tė kaluarėn dhe kėshtu nuk do t’i kesh suveniret tė cilat do tė ta pėrkujtonin lidhjen e keqe. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 21/10/2018, 19:17