5 veprime qė tregojnė se mashkulli nuk ėshtė i sinqertė

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje 5 veprime qė tregojnė se mashkulli nuk ėshtė i sinqertė

Mesazh nga Vizitor prej 17/7/2013, 08:17Mjaft shpesh lėvizjet flasin mė shumė se fjalėt. Ekzistojnė shenja tė sigurta, por edhe tė thjeshta, tė cilat tregojnė pėr josinqeritetin e tij, ndėrkaq kėto janė shenjat mė tė shpeshta tė cilat mė sė lehti zbulojnė josinqeritetin.

Largimi i shikimit
Kjo ėshtė mėnyra e sigurt qė tė dini se diēka po ndodh dhe qė diēka nuk ėshtė nė rregull me tregimin tė cilin jua ka thėnė. Nėse do tė jetė i sinqertė, nuk do tė frikėsohej qė t’ju shikojė drejtpėrdrejt nė sy.

Nuk mund tė pėrsėrisė atė qė jua ka thėnė
Nėse dyshoni nė sinqeritetin e tij, thjesht, qė ditėn e nesėrme apo pas pak ditėsh kėrkoni qė t’ju tregojė sėrish (p.sh. le ta ritregojė daljen me shoqėrinė, nė tė cilėn ju nuk keni qenė).

Mban duart nė xhepa derisa flet
Mbajtja e duarve nė xhepa do tė thotė qė diēka po fsheh. Gjithashtu, nėse luhatet para-prapa, edhe kjo ėshtė njė shenjė qė nuk po ta thotė tė vėrtetėn.

I pavendosur para se tė japė pėrgjigjen
Ėshtė tregues i rėndėsishėm qė nuk po jua thotė tė vėrtetėn, pa marrė parasysh se ka pasur justifikim tė mirė. Mbajeni nė mend qė pavendosmėria kurrė nuk ėshtė shenjė e mirė.

Shqetėsimi
A luan me unazėn tė cilėn e ka nė dorė? Kinse ėshtė i zėnė rreth rregullimit tė thonjve? A i rregullon shpesh flokėt me gishtėrinj apo mban dorėn nė mjekėr? Tė gjitha qė u pėrmendėn janė shenja shqetėsimi dhe nervozizmi, tė cilat tregojnė se ai nuk ėshtė i sinqertė. /Telegrafi/


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: 5 veprime qė tregojnė se mashkulli nuk ėshtė i sinqertė

Mesazh nga Burrelsja prej 20/7/2013, 17:16

Mban duart nė xhepa derisa flet
Mbajtja e duarve nė xhepa do tė thotė qė diēka po fsheh. Gjithashtu, nėse luhatet para-prapa, edhe kjo ėshtė njė shenjė qė nuk po ta thotė tė vėrtetėn.

    Ora ėshtė 17/10/2018, 01:34