Nuk ka mė kohė pėr familjen

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Nuk ka mė kohė pėr familjen

Mesazh nga Vizitor prej 16/7/2013, 09:03


 
Familjet po kalojnė gjithmonė e mė pak kohė sė bashku sipas njė sondazhi tė zhvilluar nė Britaninė e Madhe.
Prindėrit dhe fėmijėt kalojnė mesatarisht vetėm 1 orė nė ditė nė shoqėrinė e njėri-tjetrit si pasojė e kėrkesave tė jetės moderne. Puna, shkolla dhe kurset e ndryshme bėjnė qė familja tė mos mblidhet thuajse kurrė nė shtėpi.
 
Madje edhe kur janė sė bashku, pjesėtarėt e familjes e kalojnė kohėn pa folur pėrpara televizorit apo kompjuterit.
 
Shumica e 2000 personave tė anketuar pranojnė se e vetmja periudhė e vitit kur kalojnė kohė me familjarėt ėshtė ajo e pushimeve. /Telegrafi/TCH/
 
Koment: Kjo eshte me se e vertete...sidomos eshte e dhembshme koha kur te gjithe jane se bashku ne shtepi dhe ose jan secili ne dhomen e vet, ose qendrojne si memec para TV apo kompjuterit! Tjetersimi i familjes...dhe gjersa nuk flasim bashk, padyshim se edhe respekti per me te moshuarit (prinder apo gjysher) do te mungoj. Pastaj prindi do te dije per nevojat e femiut vetem atehere kur ai i kerkon para...(bile edhe atehere dyshoj se e di me saktesi)

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Nuk ka mė kohė pėr familjen

Mesazh nga Burrelsja prej 20/7/2013, 17:08

[per familjen ka koh sa tdush sepse familja esht i vetmi institusjon qe te rrit i vetmi institusjon qe nuk tbrastis kurr e i vetmi vend ku ke dashuri tsinqert

    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:22