92 vjeēari martohet me vajzė 70 vjet mė tė re

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje 92 vjeēari martohet me vajzė 70 vjet mė tė re

Mesazh nga Vizitor prej 10/7/2013, 08:22Thuhet qė dashuria nuk ka moshė. Kjo mbi tė gjitha vlen pėr Moussali Mohammed al-Moujamaie, njė fermer 92 vjeēar irakian, i cili sapo ėshtė martuar, pėr herė tė dytė nė jetėn e tij, me njė vajzė 70 vjet mė tė re se ai.
Martesa u kremtua me shumė gėzim mbrėmjen e sė enjtes, kur i moshuari vendosi tė celebronte martesėn nė tė njėjtėn ditė me atė tė dy djemve tė tij tė vegjėl, tė moshave 16 dhe 17 vjeē.

“Jam shumė i lumtur qė jam martuar nė tė njėjtėn ditė me dy djemtė e mi”, u shpreh Moujamaie. “I kam shtyrė dasmat e dy bijve tė mi disa herė nė mėnyrė qė tė mund tė arrija tė gjej njė grua tė mirė dhe tė martohem tė njėjtėn ditė me djemtė”, shtoi ai.

Bashkėshortja e tij, Mouna Moukhlif al-Joubari, 22 vjeēe, po ashtu me origjinė nga fshati i tij, Goubban, nė afėrsi tė Samarras, tha se shpreson “ta bėjė tė lumtur bashkėshortin dhe tė pranohej nga fėmijėt e tij”.

Moujamaie, i ve qė prej tre vjetėsh, ka fėmijė 12 djem dhe katėr vajza nga martesa e tij e parė, qė zgjati 58 vjet.

Festa, ku tė pranishėm ishin liderė tė fiseve mė tė njohura tė rajonit, zgjati katėr orė dhe u shoqėrua nga kėngėt, vallėzimet dhe tė shtėna me armė zjarri. /Telegrafi/BW/


Koment: Nuk arrij ta kuptoj per cfare dashurie eshte fjala ne kete mes me dallim moshe prej 70 vitesh.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: 92 vjeēari martohet me vajzė 70 vjet mė tė re

Mesazh nga Burrelsja prej 14/7/2013, 12:05

debilja paska marr gjyshin e vet ehhh cka sbejn shumica femrave per lek

    Ora ėshtė 15/7/2018, 21:11