Meshkujt, mė tė menēur nė zgjedhjen e partnerit

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Meshkujt, mė tė menēur nė zgjedhjen e partnerit

Mesazh nga Vizitor prej 9/7/2013, 13:58Meshkujt mė lehtė ndėrpresin lidhjen, sepse nuk mashtrohen aq sa mashtrohen femrat, as qė krijojnė lidhje aq tė thella emocionale.
Meshkujt janė shumė mė “tė menēur” sesa femrat kur ėshtė fjala pėr zgjedhjen e partnerit, ėshtė konstatim i shumė hulumtimeve. Ata mė lehtė ndėrpresin lidhjen, sepse nuk mashtrohen aq sa mashtrohen femrat, as qė krijojnė lidhje aq tė thella emocionale. Femrat mė shpesh kanė nevojė pėr “dikė” tė kenė pranė, sesa meshkujt.

Meshkujt mund tė ndihen mirė nė ndonjė lidhje, pa u lidhur kurrė emocionalisht. Dhe kur e kuptojnė qė thjesht ajo lidhje nuk ėshtė ajo qė e kanė kėrkuar, apo diēka u pengon, atėherė ata largohen, pa u frikėsuar qė tė mbeten vetėm. Kjo nuk do tė thotė qė femra tė cilėn e braktisin nuk ėshtė e mirė, por vetėm qė nuk ėshtė mjaft e mirė pėr tė.

Nga ana tjetėr, femrat njė kohė tė gjatė mendojnė hollėsisht pėr atė se si mund tė ndryshojnė, si p.sh. cilat janė shkaqet e sjelljes sė tillė dhe njė mijė e njė pyetje tė tjera. Si edhe ajo kryesorja, ēfarė tė bėjnė tutje? /Telegrafi/


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Meshkujt, mė tė menēur nė zgjedhjen e partnerit

Mesazh nga Burrelsja prej 14/7/2013, 12:05

Meshkujt mund tė ndihen mirė nė ndonjė lidhje, pa u lidhur kurrė emocionalisht.........

    Ora ėshtė 18/10/2018, 16:50