1 nė 10 tė rinj ka bėrė njė video me seks

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje 1 nė 10 tė rinj ka bėrė njė video me seks

Mesazh nga Vizitor prej 8/7/2013, 07:57Prindėrit mund tė ‘falėnderojnė’ Paris Hiltonin, Kim Kardashianin, Pamela Andersonin dhe tė tjerė. Falė tyre, videot me seks janė bėrė diēka e zakonshme, deri nė atė pikė sa, sipas studimeve, 1 nė 10 tė rinj ka bėrė njė tė tillė...
Teknologjia ėshtė bėrė pjesė e seksualitetit tė tė rinjve? Me sa duket, po. Tė rinjtė janė rritur me celularė, internet e rrjete shoqėrore dhe kjo pasqyrohet nė jetėn e tyre tė pėrditshme, duke filluar nga jeta seksuale. Videove porno tradicionale u janė shtuar tashmė shfaqjet ‘live’ seksuale, ku mund tė shohėsh njė person tė zhvishet para kamerės tė tij. Kjo nuk ėshtė aspak e jashtėzakonshme, vetėm se profesionistėt e pornos ua kanė lėnė vendin tė rinjve qė nuk stepen fare para gjėrave tė tilla. Janė ata tani qė bėjnė shfaqje dhe zhvishen pėr tė dashurėn apo pėr tė dashurin, ose thjesht pėr tė zbavitur tė tjerėt dhe pėr tė rėnė nė sy. Sipas njė studimi tė bėrė nė Francė, 20% e tė rinjve kanė parė njė shfaqje live seksuale dhe 16%, kanė bėrė njė tė tillė.

Tė rinjtė janė mė tė ēliruar sekualisht dhe mė tė prirur pėr tė guxuar. Nė kėtė moment, ėshtė nė modė videoja seksuale; mjafton tė filmohesh gjatė seancave tė seksit me njė kamera tė thjeshtė. Sipas studimeve, 1 nė 10 tė rinj ka bėrė njė video tė tillė me njė ose shumė partnerė seksualė. Gjithashtu, 40% e tė rinjve ėndėrrojnė tė bėjnė njė tė tillė.

Megjithatė, kjo praktikė nuk ėshtė pa rreziqe sepse...
- Videoja qė i ka eksituar pėr 5 minuta, mund t’i bėjė tė dridhen nga frika gjithė jetėn.
- Nuk dihet kurrė nėse partneri do tė vendosė ta hedhė videon nė internet dhe kjo tė kthehet nė njė shantazh.
- Nėse videoja publikohet nė internet, tė rinjtė mund tė pėrjetojnė njė kalvar tė vėrtetė: poshtėrime, tallje, shantazhe ose kėrcėnime.
- Njė video seksi nuk ėshtė kurrė e padėmshme, aq mė tepėr sepse asgjė nuk fshihet pėrfundimisht nga interneti. Do tė ekzistojė gjithmonė dikush pėr ta ripostuar videon.
- Kontrollimi i imazhit nė internet ėshtė bėrė i ndėrlikuar, bile i pamundur pėr kėta tė rinj qė janė mėsuar tė ekspozohen.

Vitet e fundit janė shtuar shumė rastet e tė rinjve qė kanė vrarė veten pėr shkak tė publikimit tė videove intime, ndaj, ju lutemi, kujdes! /Telegrafi/


    Ora ėshtė 10/12/2018, 03:35