Mposhteni psikologjinė e mashkullit me 5 veprime

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Mposhteni psikologjinė e mashkullit me 5 veprime

Mesazh nga Vizitor prej 4/7/2013, 15:57Ėshtė e vėrtetė qė meshkujt ndonjėherė ėshtė shumė e vėshtirė tė kuptohen. Nėse vėrtet dėshironi tė kuptoni mėnyrėn me tė cilėn meshkujt mendojnė, pėr fillim po ju japim disa kėshilla.

Ofroni pėrkrahje
Gjėja kryesore nė psikologjinė e mashkullit ėshtė nevoja e tij qė tė mos i lėndohet egoja. Mashkulli dėshiron tė dijė qė mirė po e bėn punėn dhe qė e ka pėrkrahjen tuaj. Nuk ka nevojė ta teproni, mirėpo nėse i bėni komplimente herė pas herė nuk do tė ishte keq.

Zbuloni se cili ėshtė shkaku i motivimit
Me ēka kėnaqet mashkulli juaj? A i adhuron veturat sportive? Sa ėshtė i rėndėsishėm futbolli nė jetėn e tij? A ėshtė gjahtar i flaktė? Mėsoni gjėrat e vogla pėr mashkullin tuaj, siē ėshtė ajo se ēka i pėlqen dhe ēka nuk i pėlqen. Nėse tregoni interesim pėr aktivitetet e tij, do t’i ndihmoni qė tė jetė i hapur me ju dhe do t’ju lejojė qė tė hyni nė psikologjinė e tij.

Kuptojeni se edhe meshkujt kanė emocione
Bėjani me dije qė ėshtė nė rregull tė jetė i pikėlluar dhe i shqetėsuar. Pos kėsaj, ėshtė me rėndėsi edhe qė ta dini qė njė numėr i madh meshkujsh shfaq pikėllimin e tij nėpėrmjet frustrimit apo hidhėrimit, sepse pėrpiqen qė nė tė gjitha situatat tė duken sa mė shumė “macho”.

Tregoni mirėkuptim
Kuptojeni kėtė pjesė tė psikologjisė sė mashkullit: meshkujt nuk dinė gjithmonė se si ta thonė atė qė mendojnė apo e ndiejnė. Prandaj, shumė shpesh pėrpjekja qė tė pėrmirėsohet ajo qė tashmė ėshtė thėnė vetėm sa e pėrkeqėson tėrė situatėn.

Bėhuni tė sinqerta
Nėse dėshironi qė ai tė jetė i sinqertė me ju, atėherė ėshtė e nevojshme qė edhe ju tė jeni e sinqertė. Sinqeriteti ėshtė gjė shumė e rėndėsishme pėr ēdo ēift. Sinqeriteti mund tė ēojė nė lidhje mė tė thellė, mė tė kėnaqshme. Mungesa e sinqeritetit ėshtė shumė shpesh njėri ndėr shkaqet kryesore tė prishjes sė raporteve ndėrmjet ēifteve. /Telegrafi/


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Mposhteni psikologjinė e mashkullit me 5 veprime

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:19

Bėhuni tė sinqerta
Nėse dėshironi qė ai tė jetė i sinqertė me ju, atėherė ėshtė e nevojshme qė edhe ju tė jeni e sinqertė. Sinqeriteti ėshtė gjė shumė e rėndėsishme pėr ēdo ēift. Sinqeriteti mund tė ēojė nė lidhje mė tė thellė, mė tė kėnaqshme. Mungesa e sinqeritetit ėshtė shumė shpesh njėri ndėr shkaqet kryesore tė prishjes sė raporteve ndėrmjet ēifteve. /Telegrafi/

    Ora ėshtė 17/10/2018, 10:13