Njeriu qė jeton vetėm me ajėr!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Njeriu qė jeton vetėm me ajėr!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/7/2013, 22:49Kirby de Lanerolle ėshtė njė breatharian i cili nuk ushqehet si gjithė te tjerėt. Ushqimi i tij janė, drita, era dhe "dridhjet e Perėndisė".

Ai pretendon se konsumon ushqim vetėm dhjetė herė nė vit, dhe ėshtė i vetmi person i njohur qe ka pėrfunduar njė maratonė prej 31 km, pasi kishte konsumuar vetėm ujė pėr 3 muaj.

Shumė njerėz kanė vdekur duke u pėrpjekur tė kenė njė mėnyrė jetese breatharian-e, por Kirby de Lanerolle pretendon se ai ka mbijetuar pa ushqim pėr pesė vitet e fundit.

Ekspertėt besojnė se qenia njerėzore mund tė jetoje vetėm dy muaj pa ushqim, por Kirby thotė se ai ėshtė prova e gjalle e te kundėrtės. Sipas tij, ai ka ngrėnė vetėm shtatė herė nė 10 muajt e fundit, duke kufizuar veten nė 500 kalori nė vakt.
Sipas tij, ai ndjehet shumė i lodhur, madje edhe i sėmurė kur konsumon ushqim, dhe pėrkundrazi, ndjehet shume mire kur nuk han.
Ushqimi i tij i zakonshėm ėshtė njė copė e vogėl buke dhe verė e kuqe. Madje edhe gruaja e tij, Fiona, ha vetėm dy vakte nė javė. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/11/2018, 12:27