Ja ēfarė mrekullish bėn pasta e dhėmbėve!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ja ēfarė mrekullish bėn pasta e dhėmbėve!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 1/7/2013, 19:17Pasta e dhėmbėve nuk ėshtė e nevojshme vetėm pėr t’u kujdesur pėr higjienėn e gojės, por edhe pėr shumė funksione tė tjera. Ekspertėt bėjnė me dije se gjen pėrdorim nė shumė fusha pasta e dhėmbėve.

1. Largon aromat e pakėndshme nė duar

2. Largon njollat: Pasta pėr dhėmbė mund tė largojė njollat e vėshtira nga veshjet dhe qilimat. Pėr rroba, aplikoni pastėn drejt nė njolla dhe fėrkoni fort, derisa tė hiqet njolla, pastaj lajini si zakonisht.

3. Largon pucrrat:Vendosni pak pastė nė to, para se tė shkoni tė flini.Lėreni tė veprojė gjithė natėn dhė nė mėngjes shpėlajeni.

4. Largon njollat e hekurta nga hekuri: Te hekuri me ngjyra pas njė kohe shfaqen njollat e errėta. Ato do ti largoni lehtė me pastėn e dhėmbėve.

5. U kthen shkėlqimin stolive tuaja prej argjendi apo dekorimeve tė tjera nga argjendi.

6.Largon gėrvishtjet nė CD: Aplikoni njė shtresė tė hollė tė pastės dhe fshijeni lehtė. Pastaj pastroni me peshqir tė pastėr.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:40