Mė thuaj formėn e fytyrės tė tė them sa do zgjatė lidhja jote!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Mė thuaj formėn e fytyrės tė tė them sa do zgjatė lidhja jote!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/6/2013, 15:06Keni fytyre rrumbullake apo te tejzgjatur? Po nofullat si i keni? Duke pare kėto detaje mund te zbuloni edhe te ardhmen e jetės suaj sentimentale. Ja shpjegimi.

Sipas njė studimi te fundit te publikuar ne British Journal of Psychology, forma e fytyrės se njė femre mund te vendose edhe jetėgjatėsinė e jetės se saj ne ēift. Njė fytyre femėrore me nofulla te vogla dhe me mollėza te dala tėrheq shumicėn e meshkujve te cilėt duan te flirtojnė.  Lidhjet me ta janė afatshkurtra.  Nga ana tjetėr, femrat me fytyre paksa me te “egėr” dhe jo aq fine, i bėjnė meshkujt me te sigurte dhe ata mendojnė njė te ardhme me to.

Pėr te pasur njė lidhje me te gjate meshkujt ne pėrgjithėsi preferojnė nj efemer me pak te bukur. Njėra nga arsyet efshte edhe mundėsia me e vogėl pėr t’i tradhtuar.

Po pėr meshkujt ēfarė thotė studimi? Ne fat edhe femrat zgjedhin njė mashkull shume te bukur dhe tėrheqės vetėm pėr pak kohe, ndėrsa kėrkojnė njė person me pak simpatik pėr t’u martuar. Ne kėtė mėnyrė ai do ketė me pak mundėsi pėr t’u joshur nga dikush tjetėr. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Mė thuaj formėn e fytyrės tė tė them sa do zgjatė lidhja jote!

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:21

Nga ana tjetėr, femrat me fytyre paksa me te “egėr” dhe jo aq fine, i bėjnė meshkujt me te sigurte dhe ata mendojnė njė te ardhme me to.LOL LOL LOL me lot

    Ora ėshtė 18/9/2018, 23:47