Manikyrėt, njė verė fluor!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Manikyrėt, njė verė fluor!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/6/2013, 15:02

 Manikyrėt, njė verė fluor! Bc504447-bd63-44cb-851c-3804a71a5e23---0-

Ngjyra te ndezura, vitaminike dhe me siguri nuk mund te kalojnė pa u vene re. Kėtė vere thonjte janė fluor. Roze shocking, vjollce, jeshile, e verdhe, portokalli, e kuqja e cila nuk mund te mungoje por edhe e bardha, njė kaleidoskop qe do t’u shoqėroj ne ditėt me te nxehta.

Pėr Christian Dior thonjte janė roze, si katėr tonalitet e koleksionit Summer Mix, ku zė njė vend te rėndėsishėm ngjyra koral dhe jo ciklamin. Ėshtė roze edhe pėr verėn e Yves Saint Laurent qe ka lancuar Rose Baby Doll. Ndėrsa Vernis in Love ėshtė koleksioni nga Lancom qe propozon manikyr qe vardojnė nga roza tek e kuqja.

Tonalitete jeshile neon dhe vjollce pėr Maybelline New York, dhe pėrsėri Neon pėr Essie, ku ky efekt energjik dhe vitaminik behet dhe emri i te gjithė linjės. Revlon propozon njė manikyr i karakterizuar nga dy baza, njė te bardhe dhe njė coat fluo pėr tu aplikuar sipėr. Boje qielli e ēmuar pėr Pupa qe ka krijuar manikyrin duke e kombinuar me xixa ton sur ton pėr njė efekt ultra shiny. Thonj te mrekullueshėm, qe te sjellin humorin e mire. Pėr ti kombinuar me ēantat pochette si kombinim i pare ne pasarelat e Kenzo. Zgjedhja ėshtė e juaja, e rėndėsishme ėshtė qe te jete fluor!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:54