Ēka ėshtė mė e rėndėsishme se seksi pėr femrat?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ēka ėshtė mė e rėndėsishme se seksi pėr femrat?

Mesazh nga Vizitor prej 25/6/2013, 07:29Hulumtimi mė i ri zbulon qė femrat mė shumė preferojnė magjitė e teknologjisė moderne sesa epshin e zjarrtė nė krevat.
Gjithashtu sot femrat gjithnjė e mė shumė haptazi pranojnė qė e duan seksin dhe kėnaqen me tė, ndėrkaq disa gjėrave tė tjera u japin mė pėrparėsi. Hulumtimi mė i ri, tė cilin e ka bėrė kompania AVG technologies, zbulon qė femrat mė shumė preferojnė magjitė e teknologjisė moderne sesa epshin e zjarrtė nėkrevat.
Nė hulumtim kanė marrė pjesė 4.000 femra nga Britania e Madhe, Kanadaja, Franca, Gjermania, Brazili dhe Amerika, ndėrkaq mė shumė se gjysma e tyre kanė deklaruar qė mė me dėshirė do tėhiqnin dorė nga seksi sesa nga teleoni i tyre mobil.
Ky zbulimi i ka befasuar hulumtuesit, mirėpo duket qė femrat aq shumė janė mėsuar me aparatet e tyre teknologjike sa qė tani vėshtirė e kanė tė jetojnė pa to. Psikologėt kanė sqaruar qė shumica e njerėzve bashkėkohorė me kalimin e kohės kanė zhvilluar njė lloj tė caktuar varshmėrie, kur ėshtė fjala pėr telefonat mobilė.
Gjatė kėtij hulumtimi ėshtė zbuluar edhe qė femrat goxha shumė i shfrytėzojnė tė gjitha kėto pėrparėsi tė rrjeteve shoqėrore. Ē’ėshtė e vėrteta, rreth 35 pėr qind e tė anketuarave e pėrdorin Facebookun, Twiterin dhe rrjetet e tjera shoqėrore, pėr t’i kėrkuar partnerėt potenialė para se tė dalin nė takim me ta. /Telegrafi/

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Ēka ėshtė mė e rėndėsishme se seksi pėr femrat?

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:22

Hulumtimi mė i ri zbulon qė femrat mė shumė preferojnė magjitė e teknologjisė moderne sesa epshin e zjarrtė nė krevat.

    Ora ėshtė 18/7/2018, 10:22