Lidhje ne distance?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Lidhje ne distance?

Mesazh nga Vizitor prej 8/7/2009, 09:59

Mund te mbijetoje nje lidhje ne distance per nje kohe te gjate ?

Ju jeni gjendur apo gjendeni ne nje rrethane te tille ?
Nese ai/ajo do ishte shok/shoqe juaj cfare do i rekomandonit

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Lidhje ne distance?

Mesazh nga Burrelsja prej 8/7/2013, 11:49

Lidhjet e dashurisė nė distancė janė mjaftė tė vėshtira sepse nuk keni mundėsin qė tė takoheni fizikisht. Megjithatė, egzistojnė mėnyra qė kėto lidhje tė funksionojnė pėrderisa tė dy personat ne lidhje janė tė vendosur pėr ta mbajtur atė.

Keni besim tek njėri tjetri. Gjėja mė e rėndėsishme pėr njė lidhjė nė distancė ėshtė besimi, nė mėnyrė qė lidhja tė funksionoj. Edhe nėse njė qift jetojnė nė tė njejtėn lagje, mirpo nėse nuk ka besim atėhere nuk do tė funksionoj. Andaj mund ta keni parasysh se si njė lidhje nė distancė mund tė mos funksinoj, nė qoftėse aty nuk egziston besimi.

Pėrderisa ju nuk jetoni nė tė njejtėn zonė, mund tė jetė e vėshtirė pėr ta kultivuar lidhjen tuaj. Por kjo nuk do tė thotė qė ju smun tė keni takime me tė dashurin tuaj. Vetėm kyqu ne chat the fillo tė bisedosh me tė dashurin/en tuaj. Egzistojnė shumė lojra online tė cilat ju mund ti luani sė bashku, nė mėnyrė qė tė keni sadopak kėnaqėsi dhe komunikim. Kjo ėshtė mėnyrė shumė e mire pėr tė ju mbajtur optimist dhe nė relacion mė tė dashurin/en tuaj.
Telefonini njėri tjetrit. Nė mėnyrė qė lidhja juaj tė funksionoj ėshtė e rekomandueshme qė ti telefonini njėri tjetrit nė mėnyrė tė vazhdueshme. Telefonoj tė paktėn vetem pėr ta kuptuar se si ndihet partneri juaj apo ēfarė ėshtė duke bėrė. Telefonoj gjithashtu, kur ktheheni nė shtėpi pas njė dalje jashtė me shoqėri. Nėse dėshironi qė lidhje juaj tė jetė transparente atėhere tė telefonuarit mund ta bėjė mė tė lehtė kėtė.

Bėjė vizit partnerit tuaj shumė shpesh. Tė jeni ne njė lidhjė ne distancė ėshtė shumė mė e lehtė nėse shiheni me personin kohė mbas kohe. Nėse bėni plane qė njeri nga ju tė zhvendoset tek tjetri. Nėse jeni me tė vertėtė tė dashuruar dhe dėshironi qė tė jeni sė bashku, atėhere njėri nga ju duhet tė zhvendoset dhe tė banoj tek tjetri. Lidhjet e dashurisė mund tė funksionojnė mė mirė nėse kur tė dy personat nodhen nė tė njejten zone, andaj gjeni njė mėnyrė qė njėri nga ju tė zhvendoset tek tjetri.mės jush qendrojn oqeane tė tėra, nuk do tė jetė e lehtė qė tė udhėtoni shum shpesh. Megjithatė, ju duhet ta gjeni njė mėnyrė qė ta vizitoni disi. Mos tė vizituarit njėri tjetrin do ta shkatrroj lidhjen ndėrkohė.    Ora ėshtė 24/9/2018, 09:07