Zgjidhni manikyrin qė pėrshtatet me lėkurėn e duarve tuaja dhe strukturėn e thoit!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Zgjidhni manikyrin qė pėrshtatet me lėkurėn e duarve tuaja dhe strukturėn e thoit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/6/2013, 13:00

 Zgjidhni manikyrin qė pėrshtatet me lėkurėn e duarve tuaja dhe strukturėn e thoit! 8f8f8738-55c0-4389-b5ff-66983f0a05a8---0-

Lėkura ėshtė barriera e parė qė mbron duart nga efektet e dėmshme tė ambientit. Ajo pengon depėrtimin e mikroorganizmave brenda trupit, nxjerr jashtė toksinat dhe mbi tė gjitha ėshtė sensori qė pėrgjigjet pėr shqisėn e tė prekurit. Falė receptorėve nervorė tė lėkurės sė duarve, mund tė ndiejmė njė prekje tė dashur, ngrohtėsi, dhimbje, etj. Pėr kėtė arsye, kujdesi i duarve nuk duhet parė si njė luks dhe nuk duhet bėrė vetėm nėse ke pak kohė tė lirė, por ėshtė njė domosdoshmėri. Para se tė fillojmė trajtimin e duarve, duhet patjetėr tė njohim strukturėn e tyre, tė lėkurės dhe tė thoit. Nė kėtė mėnyrė do tė kemi njė ide mė tė mirė rreth asaj qė dėshirojmė tė realizojmė.
Kėtu do tė gjeni veēoritė e disa llojeve tė manikyrėve qė korrespondojnė me nevojat fiziologjike tė duarve.

Manikyri SPA

Ėshtė njė ndėr llojet mė tė fundit dhe mė cilėsore tė kozmetikės sė manikyrėve. Pėrfshin disa procedura, duke filluar nga skrabi, heqja e kutikulave, aplikimin e njė maske pėr duart dhe nė fund, masazhim tė duarve. Produktet e pėrdorura nė kėtė trajtim janė tė pasura nė lėnde ushqyese dhe minerale. Efekti ėshtė absolutisht gjallėrues!

Manikyri DeLux

Nėse ju vėreni se lėkura e duarve tuaja ėshtė bėrė tepėr e thatė dhe e ashpėr, bėjini asaj njė trajtim me manikyrin DeLux. Kjo ėshtė njė procedurė mė e komplikuar e rrjedhimisht mė e shtrejntė. Diferenca kryesore qė bėn dallimin nė ēmim dhe efekt vjen nga pėrdorimi i njė lloj parafine dhe terapie aromatike. Trajtimi me kėtė lloj manikyri pėrfshin gjithashtu kujdesin ndaj bėrrylave, si dhe depilimin e krahėve dhe duarve.

Manikyri Hot.

Manikyri Hot konsiderohet si njė procedurė e ndarė. Rekomandohet pėr lėkurė tė thatė dhe pėr rastet kur keni probleme me rritjen e thoit shtresa-shtresa. Gjatė kėsaj procedure, duart vendosen nė njė enė me vaj tė ngrohtė ose locion, masazhohen dhe mė pas thahen. Efektet e dėshiruara janė menjėherė tė dukshme, qė pas trajtimit tė parė. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/8/2019, 08:45