Domethėnia e unazės sė fejesės!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Domethėnia e unazės sė fejesės!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/6/2013, 14:17Nė shumicėn e rasteve kjo unazė ėshtė e lidhur me ndjenjat e dashurisė, por mund tė jetė edhe pėr ndonjė qellim tjetėr, ose thjeshtė njė dhuratė.

Nė qoftė se i dhuroni njė unazė tė dashurės suaj, sigurohuni qė ajo tė kuptojė mirė se ēfarė do pranojė, dhe ēfarė do vijė mė pas. Mė poshtė do t'ju tregojmė disa nga mesazhet qė pėrmban dhurimi i njė unaze.

Do tė kthehem.(Do tė kthehem nga larg, nga lufta, kolegji, universiteti, mė prit)

Do tė qėndroj gjithmonė besnik.

Do tė jem shoku yt mė i mirė.

Do tė gjendem pranė nė ēdo moment.

Pėr sa kohė qė premtimi bėhet ndėrmjet dy personave, unaza mund tė dhurohet dhe pranohet si njė simbol i premtimit tė sapo bėrė. Nė fakt, zakonisht unazat dhurohen si njė shenjė qė i paraprin unazės sė fejesės. Pavarėsisht kuptimit qė tashmė tė gjithė e dimė, ju personalisht duhet tė shpjegoni kuptimin e saj personit qė po ia dhuroni. Asnjėherė mos mendoni se personi tjetėr do tė kuptojė menjėherė qėllimet tuaja, ju duhet ta shpjegoni me kujdes atė.

Unazėn e fejesės e ėndėrron femėr nė botė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Domethėnia e unazės sė fejesės!

Mesazh nga Burrelsja prej 26/6/2013, 17:37

kismetttt me u marr me kto punnn

    Ora ėshtė 18/7/2018, 10:23