Ruhuni, sepse mund tė pėrgjoheni edhe nė internet!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ruhuni, sepse mund tė pėrgjoheni edhe nė internet!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/6/2013, 07:53

 Ruhuni, sepse mund tė pėrgjoheni edhe nė internet! F978d417-576e-4700-83e2-91cfba8343e0---0-

Agjencia Nacionale e Sigurisė (NSA) nė SHBA dhe FBI-ja po pėrgjojnė drejtpėrdrejt nga serverėt qendrorė tė nėntė kompanive kryesore tė Internetit, duke nxjerrė audio dhe video biseda, fotografi, email- e, dokumente dhe logo lidhėse qė u mundėsojnė analistėve tė gjurmojnė shėnjestra tė huaja, sipas njė dokumenti topsekret tė siguruar nga “The Washington Post”. Ky program, me emrin e koduar PRISM, nuk ėshtė bėrė publik deri tani. Mund tė jetė i pari i kėtij lloji. NSA shquhet pėr nxjerrje sekretesh dhe thyerje kodesh, dhe ajo ishte mėsuar me partneritete tė korporatave qė ta ndihmojnė atė tė devijojė trafikun ose tė shmangė barrierat e tė dhėnave. Por deri tani nuk ka pasur njė “Google” apo “Facebook” tė pėrfshirė. Dokumenti nė “WP” u publikua dy ditė pasi britanikja “Guardian” publikoi pėrgjimet telefonike tė miliona qytetarėve pa kritere. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/6/2019, 02:40