Kur nga bombat lind njė mrekulli... Foto!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur nga bombat lind njė mrekulli... Foto!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 8/6/2013, 12:04

Me ujė tė kristaltė, plazhe me rėrė dhe rrethuar nga shkėmbinjtė qė tė bėjnė hije, njė ndėr plazhet e ndodhur nė Ishullin Marieta nė Meksikė, mund tė renditet lehtėsisht midis destinacioneve mė piktoreske tė botės.

Megjithatė, ndryshe nga sa mund tė mendohet, nuk ėshtė natyra ajo qė krijoi kėtė “oaz” tė mrekullueshėm, por vetė dora e njeriut.

Nė fillim tė viteve 1900, ky destinacion i largėt nė Meksikėn Perėndimore pėrdorej nga ushtria si njė “tabelė qitje”, pėr topat e kalibrit tė rėndė.

I bombarduar nė mėnyrė tė vazhdueshme, njė masiv shkėmbor u shkėput nga mali dhe ndėr vite u tret ngadalė prej detit, duke shėnuar kėshtu lindjen e kėtij plazhi, i arritshėm vetėm nga ana e ujit, nėpėrmjet mjeteve tė vogla lundruese. /ikub/

 Kur nga bombat lind njė mrekulli... Foto! 1152

 Kur nga bombat lind njė mrekulli... Foto! 2128

 Kur nga bombat lind njė mrekulli... Foto! 3120

 Kur nga bombat lind njė mrekulli... Foto! 4115

 Kur nga bombat lind njė mrekulli... Foto! 5104E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/8/2019, 00:51