Sa herė biem nė dashuri...?!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sa herė biem nė dashuri...?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/6/2013, 17:49Ēdo herė qė zemra juaj ėshtė thyer, ndoshta ju kanė thėnė tė mos shqetėsoheni, sepse deti ka shumė peshk.

Megjithatė, kjo nuk do tė zgjasė pėrgjithmonė. Sipas njė studimi, personi mesatarisht bie nė dashuri katėr herė gjatė jetės sė tij.

Sipas studimit, njeriu mesatarisht zė vend rreth moshės 27 vjet, dhe 33 pėr qind e atyre janė me fat pėr tė qėndruar pranė dashurisė sė tyre tė parė. 61 pėr qind e tė anketuarve ankohen sepse ata lėnė dashurinė e jetės sė tyre, tė largohej prej tyre, tetė nga dhjetė kanė humbur kokėn e tyre pėr tė paktėn njė person nė 20-tatė e tyre, katėr nė dhjetė mbi-'30, dhe tre nga dhjetė gjate 40 - ato.

Studimi gjeti gjithashtu se 41 pėr qind prej nesh sė paku njė herė nė jetė kemi rėnė nė dashuri me njė person qė nuk duhet, dhe disa pėrsėriti disa herė.

Megjithatė, 77 pėr qind e njerėzve besojnė se ne nuk mund tė zgjedhim me cilin njeri tė biem nė dashuri. Ky test u ndoq nga 2.000 njerėz, njė e treta e tyre thanė se ata besonin se ishte e mundur tė jenė nė dashuri nė tė njėjtėn kohė mė shumė se me njė person, sipas Daily Mail.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Sa herė biem nė dashuri...?!

Mesazh nga Burrelsja prej 26/6/2013, 17:40

aq her sa tdurojm dhimbje

    Ora ėshtė 21/10/2018, 19:31