Kosova triumfon nė “New Voice”

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Kosova triumfon nė “New Voice”

Mesazh nga Vizitor prej 5/6/2013, 15:59

Kosova triumfon nė “New Voice”  F.0605154341325_m

Pėrfaqėsueset nga Kosova kanė fituar vendin e parė dhe tė tretė nė Festivalin Ndėrkombėtar tė Muzikės “New Voice” qė organizohet ēdo vit nė Bullgari.
Nė festival kanė marrė pjesė rreth 100 konkurrentė nė pesė grup-mosha tė ndryshme, nga vende si Malta, Franca, Ukraina, Rusia, Moldavia, Kroacia, Kosova, Bullgaria, dhe tė tjera vende.

Nė festivalin e kėtij viti ishin dy pjesėmarrėse shqiptare nga Kosova, dhe qė tė dyja u kthyen me ēmime: Ana Kabashi, e cila fitoi ēmimin e parė, dhe Donika Shabani, e cila doli e treta, tė dyja nė grupmoshėn nga 18-25 vjeē.


Kosova triumfon nė “New Voice”  Newvoice-340

Kitaristi kosovar Shefqet Hoxha, i cili edhe kėtė vit ishte pjesė e jurisė sė festivalit, thotė se vajzat nga Kosova me plot meritė i fituan ēmimet.

“Vajzat tona me shumė merita i morėn vendet e lartpėrmendura, bile Ana Kabashit i mungonte vetėm njė pikė pėr ta fituar Grand Prix, tė cilin nė vitin e kaluar e fitoi Elhaida Dani (e cila javėn e kaluar fitoi spektaklin “The Voice of Italy”)”, tregon Sheki.

“Kriteri bazė ėshtė interpretimi i mirė, pasi nė kėtė festival marrin pjesė vetėm kėngėtarėt dhe nuk vlerėsohen orkestrimet apo kompozimet. Vlerėsohen edhe lėvizjet skenike, imazhi, tė kėnduarit mė dinamik dhe, sigurisht, pastėrtia e tė kėnduarit”, shton mė tej kitaristi kosovar.

Ai ka falėnderuar mbėshtetjen dhe mikpritjen e bėrė nga Ambasada e Kosovės nė Bullgari dhe ambasadori Shpend Kallaba. /Telegrafi/

Kosova triumfon nė “New Voice”  Newvoice-350
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Kosova triumfon nė “New Voice”

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/6/2013, 16:01

Sa bukur ,,, urimeee!!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Kosova triumfon nė “New Voice”

Mesazh nga Vizitor prej 5/6/2013, 16:13

E nisi Shkodranja Elhaida Dani...tash dy shqiptare nga Kosova e vazhdojne traditen...shume mire!

Sponsored content

Buzqeshje Re: Kosova triumfon nė “New Voice”

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 23/7/2019, 09:27