Cilėt meshkuj janė mė tėrheqės pėr femrat?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Cilėt meshkuj janė mė tėrheqės pėr femrat?

Mesazh nga Vizitor prej 5/6/2013, 08:25Njė hulumtim gjerman ka treguar qė meshkujt narcisoidė, tė cilėt kanė mendim pozitiv joreal pėr veten, janė mė tėrheqės pėr femrat se sa meshkujt normalė.
Nė hulumtim ėshtė matur shkalla e meshkujve narcisoidė tė moshės 25 vjeēare, ndėrkaq hulumtuesit narcisoiditetin e kanė konsideruar si tipar e jo si defekt.

Meshkujt kanė pasur pėr detyrė tė krijojnė kontakt me femra tė panjohura. Ata kryesisht kanė provuar tė merrnin numrin e telefonit apo emejlin nga 23 femra, ndėrkaq mė shumė sukses kanė pasur ata me shkallė narcisioditeti mė tė madhe.

Shkencėtarėt kanė ardhur nė pėrfundim qė meshkujt narcisoidė mė lehtė krijojnė kontakte, mirėpo, megjithatė theksojnė se nuk janė tė aftė tė krijojnė lidhje afatgjatė.

Pėr meshkujt narcisodė, por edhe femrat qė i tėrheqin meshkujt e tillė, ky ėshtė lajm i mirė. Meshkujt narcisoid gjatė qasjes janė mė sharmant dhe mė lehtė afrohen, por nuk janė pėr lidhje serioze, theksojnė shkencėtarėt, hulumtimi i tė cilėve ėshtė publikuar nė revistėn "Personality and Social Psychology Bulletin". /Telegrafi/


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Cilėt meshkuj janė mė tėrheqės pėr femrat?

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:25

shum e vertet kjo

    Ora ėshtė 17/10/2018, 09:12