Femrat nuk i duan burracakėt!

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Femrat nuk i duan burracakėt!

Mesazh nga Vizitor prej 4/6/2013, 09:52Damat i duan meshkujt tė cilėt dinė t’i bien grusht tavolinės kur duhet.
Femrat nuk duan qė pranė vetes tė kenė burracakė. Definicioni i burracakut ka qenė “mashkulli qė di tė bėjė ēdo gjė qė dėshiron femra”, e kjo femrave nuk u ėshtė tėrheqėse, mbase vetėm nė fillim tė lidhjes. Femrat duan meshkuj tė cilėt dinė t’i bien tavolinės me grusht kur duhet.

Dėshirojnė tė ndihen tė sigurta dhe tė mbrojtura dhe nuk duan tė jenė me dikė i cili ėshtė plotėsisht i paparashikueshėm. Ajo qė kėrkojnė nga ju ndoshta juve ju duket e tepėrt, mirėpo tė gjitha ato janė gjėra normale, por jo edhe bonuese tė cilat do tė mund t’i meritoni. Nė vijim, disa kėshilla se s’duhet tė silleni qė tė mos dukeni se i ngjani burracakut.

1. Jini tė sinqertė
Mos luani lojėra. Nuk e kemi fjalėn pėr atė se si do t’i pėrgjigjeni kur e dashura ju pyet: “A do tė dukem e shėndoshė nėse e vesh kėtė fustan?” Pėrse ėshtė aq e vėshtirė tė thoni vėrtet atė qė mendoni? Nganjėherė edhe nuk ėshtė e lehtė, por ėshtė dėshmi e “normalitetit”. Bėhuni xhentėlmen deri nė fund, dhe njė ditė ndoshta do tė mund t’jua falin. Atij tjetrit assesi.

2. Jini besnikė
Nė tė kundėrtėn, fare mos krijoni lidhje dashurie. Askush nuk do t’ju fajėsojė nėse dėshironi ende tė argėtoheni, por do t’ju fajėsojnė nėse veproni ashtu derisa jeni nė lidhje me dikė. As ju nuk do tė dėshironit t’jua bėnte ndokush tė njėjtėn gjė.

3. Tregoni qė e doni
Madje edhe atėherė kur keni obligime tė shumta. Gjithmonė gjeni kohė qė sė paku t’i dėrgoni ndonjė porosi SMS, e cila vėrtet ėshtė imtėsi, ndėrkaq nuk do tė keni idenė se sa do ta gėzojė. Nė tė vėrtetė, shumė shpesh imtėsitė janė shumė tė rėndėsishme, sepse shumėēka tregojnė. /Telegrafi/


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Femrat nuk i duan burracakėt!

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:25

3. Tregoni qė e doni
Madje edhe atėherė kur keni obligime tė shumta. Gjithmonė gjeni kohė qė sė paku t’i dėrgoni ndonjė porosi SMS, e cila vėrtet ėshtė imtėsi, ndėrkaq nuk do tė keni idenė se sa do ta gėzojė. Nė tė vėrtetė, shumė shpesh imtėsitė janė shumė tė rėndėsishme, sepse shumėēka tregojnė. /Telegrafi/

    Ora ėshtė 24/9/2018, 09:06