Nuk ka tiki-taka te Bayerni

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Nuk ka tiki-taka te Bayerni

Mesazh nga Vizitor prej 3/6/2013, 07:56

Nuk ka tiki-taka te Bayerni  F.0602190707832_m

Ikona e futbollit gjerman, Gunter Netzer, mendon se Pep Guardiola nuk do t’i detyrojė lojtarėt e Bayern Munichut tė luajnė nė stilin e njohur tė Barcelonės, ‘tiki-taka’.
“Do tė jetė interesante tė shohim se si do tė lidhet Pep Guardiola me aspektet gjermane (tė futbollit). Nuk mund tė paramendoj se ai do ta pėrdorė te Bayerni lojėn e Barcelonės me pasime tė shkurtra”.

“Do tė shohim futboll tė kulturuar qė do tė pėrshtatet nė mundėsitė e Bayernit. Guardiola nuk do tė bėjė gjithēka sipas kokės sė tij te Bayerni. Ai do t’i japė klubit ide dhe pėrmirėsime”, ka shkruar ish-futbollisti i Real Madridin nė kolumnėn e tij nė Bild.

Strategu spanjoll do t’i marrė bavarezėt nė njė moment kulminant, pasi ata fituan tripletėn nėn drejtimin e Jupp Heynckes dhe duhet tė presim pėr tė parė nėse do tė arrijė ta pėrsėrisė suksesin e paraardhėsit tė tij. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 22/8/2019, 00:17