Pse disa femra janė tė “dėnuara” pėr tė humbur?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Pse disa femra janė tė “dėnuara” pėr tė humbur?

Mesazh nga Vizitor prej 30/5/2013, 10:56Gjithmonė ekzistojnė shkaqet pėr shkak tė tė cilave ndodhė diēka, si pėr gjėra tė mira, ashtu edhe pėr ato tė kėqija. Nėse nuk ju ecėn fati nė dashuri, ėshtė koha tė zbuloni pėrse ju ndodh ashtu.
U tregoni tė gjithėve pėr lidhjen tuaj
Natyrisht se do tė lavdėroheni para shoqeve kur tė keni njė dashnor tė ri, mbase edhe do t’ua tregoni disa detaje pėr lidhjen tuaj, mirėpo edhe ua tregoni tė gjithave ēdo segment tė marrėdhėnies suaj, - dashnorit tuaj kjo gjė me siguri nuk i pėlqen. Nėse e teproni edhe me shfaqjen e tepruar tė dashurisė suaj nė Facebook, ka mundėsi tė ndihet tepėr i tendosur. Nė fillim tė lidhjes kushtoni kujdes pėr atė se ēka flisni, nė mėnyrė qė tė mos e frikėsoni shumė dhe tė mos e largoni nga vetja.

Kriteret e ashpra
Janė gjėra tė njohura qė ēdokush i do disa gjėra tė caktuar te partneri i vet, mirėpo nėse keni kėrkesa tė ashpra se si do tė duhej tė dukej i dashuri juaj, me kė do tė duhej tė shoqėrohej dhe si do tė duhej tė sillej, nuk do tė jeni tė kėnaqura me askėnd. Zbusni kriteret.

Jeni kėmbėngulės
Porosia e mėngjesit, ftesa pas mėngjesi, pastaj edhe njė porosi para kafjalli, pas kėtyre gjithsesi edhe disa porosi pasdite dhe edhe njė para se tė fle gjumė... Ndoshta ju mendoni se nė kėtė mėnyrė do t’i tregoni se e dashuroni, ndėrkaq atij i duket se si ia keni vėnė lakun rreth qafe me tė cilin po e shtrėngoni me secilėn porosi apo me secilėn ftesė tė re. Nuk ka gjė tė keqe t’ia kushtoni tėrė vėmendjen, mirėpo kujdesi i tepruar mbase do ta ngufasė dhe do ta largojė nga ju.

I tregoni pėr ish tė dashurit
Vazhdimisht, pėr ēdo ditė, nė ēdo situatė. Po qe se me ēdo veprim tuajin i tregoni se si ish i dashuri kėtė gjė apo atė gjė e ka bėrė mė mirė apo mė keq, do t’ju kuptojė sikur pikėrisht dėshironi tė jeni me ish tė dashurin dhe se si po vuani pėr kohėt e kaluara. /Telegrafi/

Koment: Sa me shume qe te zbulojme vehten ne fillim, ka me shume gjase qe po ne ate fillim te deshtojme, sepse partneri (femer apo mashkull) imagjinon nje person ideal para vehtes...dhe ketu fillon gabimi....
ideale nuk ka askund

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Pse disa femra janė tė “dėnuara” pėr tė humbur?

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:26

interesante sidomos kjo nfund
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Pse disa femra janė tė “dėnuara” pėr tė humbur?

Mesazh nga Vizitor prej 8/7/2013, 07:36

Nje femer mendjemadhe, mund te takoj nje mashkull te tille dhe asnje here te mos merrenm vesh bashke

Sponsored content

Buzqeshje Re: Pse disa femra janė tė “dėnuara” pėr tė humbur?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 17/8/2018, 09:35