Ethet e dashurisė, shenjat e para tė pėlqimit!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ethet e dashurisė, shenjat e para tė pėlqimit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/5/2013, 18:10Dashuria me shikim te pare: Dhe “Ēfarė do te besh nesėr?” janė shenje qe e kane “infektuar” ethet e dashurisė – mos u befasoni nėse rastėsisht takoheni ne kafenenė e preferuar.

Pėrshtypja e pare krijohet pėr me pak se 30 sekonda, ndėrkaq femrave shume me lehte u shkon pėr dore qe gjate bisedės se pare te magjepsin mashkullin, mirėpo pėr kėtė gjė shpeshherė nuk janė te vetėdijshme. Nėse nuk dini te joshni, kushtoni kujdes shenjave te sigurta me te cilat ju bėn me dije direkt apo indirekt qe ka ne mend diēka me shume se miqėsinė.

Injoron miqtė dhe thirrjet telefonike

Nėse me shikim te pare e keni pushtuar zemrėn e tij, ai shume shpejt dhe ne mėnyrė te pamėshirshme do t’i injoroje te gjitha ato gjera qe e pengojnė bisedėn tuaj. Nėse i cingėron celulari apo i ofrohet miku, bisedėn do ta pėrfundojė me shpejt se qe e ka filluar. Ėshtė i pėrqendruar plotėsisht tek ju dhe i injoron te gjithė te tjerėt, qe do te thotė se ėshtė porosi: “Ēdo sekonde me ju me ėshtė e vlefshme”.

Me ēdo kusht e dėshiron tere kujdesin tuaj vetėm pėr veten

Nėse nuk jeni vetėm dhe me ju ėshtė edhe ndonjė mashkull tjetėr, ai behet llafazan. Nėse i duket se ju ka preokupuar ndonjė mashkull tjetėr, do te beje ēdo gjė, madje edhe budallallėqe, ne mėnyrė qe serish te tėrheqė kujdesin tuaj. Nėse pėrpiqet mashkulli tjetėr te prish imazhin e tij para jush, ai hidhėrohet, madje behet edhe agresiv.

Strategjia e takimit te rastėsishėm

Nėse i keni pėlqyer, ai do te gjeje mėnyrėn qe t’ju takoje serish. Do t’ju pyes: “Ēfarė do te besh nesėr”, apo “Ēfarė planesh ke pėr weekend”, ai ka qėllimin e fshehur qe t’ju takoje “rastėsisht”.

Nuk pushon me komplimente

Je e mrekullueshme, ke buzėqeshje te mrekullueshme, ky fustan te rri prefekt... Derisa ju vėrshon me komplimente personale, mashkulli haptas ju bėn me dije qe po i pėlqeni.

Unė jam “princi yt ne kalė te bardhe”

Nėse i pėlqeni, mashkulli para jush do te sillet si mbrojtės. Ai ne njėfarė mėnyre do te pėrpiqet te parashohė dhe te pengoje ēdo rrezik potencial, do t’ju dėrgoje porosinė qe dėshiron te behet mbrojtėsi juaj.

Dėshiroj qe me mua te jesh e lumtur

Keni te ftohte, po ndiheni rehat, dėshiron te sjell diēka pėr te pire... Ato pyetje te kujdesshme dhe ai angazhim i fuqishėm qe i bėn ne mėnyrė qe te ndiheni rehat dhe sigurt janė dėshmi qe e keni magjepsur.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Ethet e dashurisė, shenjat e para tė pėlqimit!

Mesazh nga Burrelsja prej 7/7/2013, 11:27

Nuk pushon me komplimente

Je e mrekullueshme, ke buzėqeshje te mrekullueshme, ky fustan te rri prefekt... Derisa ju vėrshon me komplimente personale, mashkulli haptas ju bėn me dije qe po i pėlqeni.
ket punn kan kta me komplimenta gjysma vajzave bie brenda me kemb gjysma tjeter jo

    Ora ėshtė 11/12/2018, 23:14