Shenjat e pėlqimit: injoron miqtė dhe e dėshiron tėrė kujdesin tėnd

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Shenjat e pėlqimit: injoron miqtė dhe e dėshiron tėrė kujdesin tėnd

Mesazh nga Vizitor prej 27/5/2013, 07:26Dashuria me shikim tė parė: Dhe “Ēka do tė bėsh nesėr?” janė shenjė qė e kanė “infektuar” ethet e dashurisė – mos u befasoni nėse rastėsisht takoheni nė kafenenė e preferuar.
Pėrshtypja e parė krijohet pėr mė pak se 30 sekonda, ndėrkaq femrave shumė mė lehtė u shkon pėr dore qė gjatė bisedės sė parė tė magjepsin mashkullin, mirėpo pėr kėtė gjė shpeshherė nuk janė tė vetėdijshme. Nėse nuk dini tė joshni, kushtoni kujdes shenjave tė sigurta me tė cilat ju bėn me dije direkt apo indirekt qė ka nė mend diēka mė shumė se miqėsinė.

Injoron miqtė dhe thirrjet telefonike
Nėse me shikim tė parė e keni pushtuar zemrėn e tij, ai shumė shpejt dhe nė mėnyrė tė pamėshirshme do t’i injorojė tė gjitha ato gjėra qė e pengojnė bisedėn tuaj. Nėse i cingėron celulari apo i ofrohet miku, bisedėn do ta pėrfundojė mė shpejt se qė e ka filluar. Ėshtė i pėrqendruar plotėsisht tek ju dhe i injoron tė gjithė tė tjerėt, qė do tė thotė se ėshtė porosi: “Ēdo sekondė me ju mė ėshtė e vlefshme”.

Me ēdo kusht e dėshiron tėrė kujdesin tuaj vetėm pėr veten
Nėse nuk jeni vetėm dhe me ju ėshtė edhe ndonjė mashkull tjetėr, ai bėhet llafazan. Nėse i duket se ju ka preokupuar ndonjė mashkull tjetėr, do tė bėjė ēdo gjė, madje edhe budallallėqe, nė mėnyrė qė sėrish tė tėrheqė kujdesin tuaj. Nėse pėrpiqet mashkulli tjetėr tė prish imazhin e tij para jush, ai hidhėrohet, madje bėhet edhe agresiv.

Strategjia e takimit tė rastėsishėm
Nėse i keni pėlqyer, ai do tė gjejė mėnyrėn qė t’ju takojė sėrish. Do t’ju pyes: “Ēka do tė bėsh nesėr”, apo “Ēfarė planesh ke pėr vikend”, ai ka qėllimin e fshehur qė t’ju takojė “rastėsisht”.

Nuk pushon me komplimente
Je e mrekullueshme, ke buzėqeshje tė mrekullueshme, ky fustan tė rri pefekt... Derisa ju vėrshon me komplimente personale, mashkulli haptas ju bėn me dije qė po i pėlqeni.

Unė jam “princi yt nė kalė tė bardhė”
Nėse i pėlqeni, mashkulli para jush do tė sillet si mbrojtės. Ai nė njėfarė mėnyre do tė pėrpiqet tė parashohė dhe tė pengojė ēdo rrezik potencial, me ē’gjė do t’ju dėrgojė porosinė qė dėshiron tė bėhet mbrojtėsi juaj.

Dėshiroj qė me mua tė jesh e lumtur
Keni tė ftohtė, po ndiheni rehat, dėshiron tė tė sjell diēka pėr tė pirė... Ato pyetje tė kujdesshme dhe ai angazhim i fuqishėm qė i bėn nė mėnyrė qė tė ndiheni rehat dhe sigurt janė dėshmi qė e keni magjepsur. /Telegrafi/


Une jam i pa pushtueshem...as mos e provoni bile hahahaa XXX


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Shenjat e pėlqimit: injoron miqtė dhe e dėshiron tėrė kujdesin tėnd

Mesazh nga Burrelsja prej 14/7/2013, 12:06

Nuk pushon me komplimente
Je e mrekullueshme, ke buzėqeshje tė mrekullueshme, ky fustan tė rri pefekt... Derisa ju vėrshon me komplimente personale, mashkulli haptas ju bėn me dije qė po i pėlqeni.LOL LOL LOL ja martofsha plaken gabelit

    Ora ėshtė 21/4/2018, 13:46