Femrat me tatuazh, mė ‘tė lehta’ qė nė takimin e parė

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Femrat me tatuazh, mė ‘tė lehta’ qė nė takimin e parė

Mesazh nga Vizitor prej 27/5/2013, 07:21Femrat me tatuazhe shihen si ‘tė lehta’ dhe burrat do t’i qasen atyre shumė mė shpejt se sa vajzave tė tjera, tė bisedojnė me to fillimisht… dhe mė pas pėr tė kryer marrėdhėnie seksuale.
Askush nuk mund tė jetė indiferent ndaj tatuazhit sė njė femre. Kur ti ke tatuazh, shihesh si shumė nė dispozicion…Ndėrsa tė rinjtė kanė vlerėsuar femrat me tatuazhe si mė tėrheqėse dhe mė tė lirshme…

Ekipi francez nga Université de Bretagne-Sud ka anketuar tė rinjtė nė plazhet Brittany dhe ka rezultuar se femrat tėrheqėse kishin tatuazhet, ndėrsa bėnin banjo dielli 50% tė kohės. Nėse ju jeni njė femėr me njė tatuazh ju jeni mė shumė gjasa pėr tė fjetur me burrat nė datėn e parė tė njohjes, pohon njė profesor francez. Ju shiheni edhe si mė tėrheqėse dhe mė tė arritshme.

Jo rrallėherė femrat me tatuazhe paragjykohen duke u etiketuar si femra imorale, jo feministe, tė ashpra, jo me vlerė.

Pėr disa femra tė tjera njė tatuazh ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr t`u kapur pas kujtimeve tė sė shkuarės, ose pėr tė treguar dashurinė dhe mbėshtetjen pėr njerėzit e afėrt dhe tė dashur. /telegrafi/


Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Femrat me tatuazh, mė ‘tė lehta’ qė nė takimin e parė

Mesazh nga Burrelsja prej 14/7/2013, 12:07

sdashka me bo tatoo edhe pse i kam shum qef

    Ora ėshtė 21/10/2018, 19:04