Merkel - gruaja mė me ndikim nė botė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Merkel - gruaja mė me ndikim nė botė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/5/2013, 19:00

Revista amerikane “Forbes”, pėr tė tretin vit me radhė, ka vendosur kancelaren gjermane, Angela Merkel, nė krye tė listės sė grave mė me ndikim nė botė.

Ajo pasohet nga presidentja e Brazilit, Dilma Rousseff, ndėrsa nė vendin e tretė qėndron Melinda Gates, bashkėshortja e miliarderit Bill Gates dhe udhėheqėse e fondacionit “Bill dhe Melinda Gates”.

Lista vjetore e Forbes-it pėrfshin gratė me ndikim nė politikėn globale, biznese, media, teknologji dhe organizata jofitimprurėse, duke i radhitur nė bazė tė parave dhe pranisė nė media.

Nė mesin e grave tė pozicionuara lart sivjet janė edhe Sheryl Sandberg, drejtore e kompanisė Facebook, dhe Marissa Mayer, drejtore e Yahoo-sė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/10/2018, 00:32