Pse tėrhiqen tė kundėrtit?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Pse tėrhiqen tė kundėrtit?

Mesazh nga Vizitor prej 14/5/2013, 13:29Ju dhe i dashuri juaj jeni tė ndryshėm si nata me ditėn, por tė mos keqkuptojmė, nėse ju ziheni gjatė tėrė ditės, kjo do tė thotė se mund tė keni disa 'ēėshtje' dhe probleme mė tė mėdha.
Njė lidhje e suksesshme varet nga sasia e ndryshueshmėrisė mes jush, nė zgjidhjen tuaj se ēfarė do tė bėni me ato ndryshime, dhe se si ndikojnė ato ndryshime te ju.

Ndryshimet janė tėrheqėse
Tė jemi tė qartė: Shijet e ngjashme nė ushqim dhe nė filma nuk do ta mbajnė tė bashkuar lidhjen tuaj, pėrderisa nė tė njėjtėn kohė pasionet e ndryshme nuk do t'ju ndajnė nga njėri-tjetri. Mendimet, kulturat, shijet, pėlqimet e ndryshme nė fakt mund t'i kontribuojnė lidhjes suaj, duke bėrė qė secili nga ju tė gjejė njė perspektivė tė re te njėri-tjetri. Veē kėsaj, personalitetet qė janė nė kontrast, kanė njė anė pozitive, askush nuk do ta dalė mė vetveten, pas tė gjithash.

Ana pozitive
Mė e mira e tė qenit ndryshe nga njėri-tjetri ėshtė se ju mund tė kompensoni ēfarėdo kualiteti apo vetie qė ju mungon dhe do tė donit ta kishit. Imagjinoni qė ju jeni njė person i turpshėm dhe gjithnjė keni dėshiruar tė jeni mė i hapur. Nė kėtė rast ju do tė donit tė jeni nė lidhje me njė person mė tė hapur dhe mė energjik, duke kompletuar veten apo duke gjetur atė 'gjysmėn tjetėr'. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 10/12/2018, 03:10