Lidhja e personave tė besimeve tė ndryshme

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Lidhja e personave tė besimeve tė ndryshme

Mesazh nga Vizitor prej 13/5/2013, 07:48Nėse jeni nė njė lidhje me njė person qė i takon rijė feje tjetėr, ja disa kėshilla se si ta bėni mė tė lehtė funksionimin e mirė tė lidhjes suaj.
Respektoni fenė e partnerit tuaj!
Kjo ėshtė kėshilla parėsore pėr njė. lidhje tė tillė. E tėra ka tė bėjė me respektin. Ju nuk mund tė jeni me dikė, nėse nuk respektoni besimin e tij, pa marrė parasysh a bėhet fjalė pėr njė tjetėr fe.

Kuptoni se familja mund tė mos e pranojė!
Familja juaj ėshtė shumė e pėrfshirė nė jetėn tuaj dhe besimin tuaj. Ju duhet tė kuptoni se familja juaj mund tė mos e pranojė lidhjen tuaj nė fillim. Kjo mund tė jetė shumė e vėshtirė, por duhet tė jeni tė dy tė gatshėm pėr tė kaluar nėpėr kėtė periudhė.

Pranoni ndryshimet!
Vetėm pėr shkak se nuk keni diēka tė pėrbashkėt, kjo nuk do tė thotė se ju nuk mund t'i pranoni ndryshimet e besimeve tuaja. Nėse mėsoni tė respektoni ndryshimet nė religjione tė ndryshme, marrėdhėnia juaj do tė jetė shumė mė e mirė.

Mėsoni nė lidhje me atė religjion!
Bėhuni njė person shumė i hapur pėr tė mėsuar gjėra tė reja nė lidhje me religjionin tjetėr. Nė fakt duhet tė jeni shumė i hapur dhe duhet tė siguroheni se po kuptoni gjėrat si duhet. Nuk do tė thotė se duhet tė konvertoheni, thjesht tė jeni i hapur. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 17/8/2018, 09:35