Ēka u pengon meshkujve te femrat?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ēka u pengon meshkujve te femrat?

Mesazh nga Vizitor prej 8/5/2013, 07:50Shumica e femrave dinė si t’i zgjojnė ndjenjat e meshkujve, por janė disa gjėra tė cilat ato i bėjnė duke mos e ditur se po e largojnė mashkullin nga vetja e tyrej.
1. Kur flet pėr ēėshtjet e lidhjes suaj me tė tjerėt
Edhe marrėdhėniet mė tė mira i kanė kohėt e mira dhe jo tė mira. Kur njė mashkull ėshtė duke kaluar njė kohė tė vėshtirė nė lidhje, ai zemėrohet dhe nuk flet. Kur njė femėr ka problem nė dashuri, shkruan pėr tė nė rrjete sociale, thėrret miket e veta dhe ankohet pėr tė dashurin e saj. Kjo i pengon meshkujt shumė, ngase ata nuk duan qė ēėshtjet e brendshme tė fliten nė publik.

2. Kur ju flisni derisa ai shikon sport
Kjo ėshtė njė nga zakonet qė i bėnė ata tė zemėrohen shumė. Nėse ai ėshtė duke shikuar sportin e tij tė preferuar nė TV, mė e mira do tė ishte tė qėndroni me gojė tė mbyllur. Ai e konsideron atė kohė si kohė relaksi dhe nuk ka dėshirė tė flasė as tė ndėrpritet. Edhe nėse flisni e tėra qė do tė dėgjoni do tė jetė 'aha..., po...,' dhe kjo nuk ėshtė ajo qė ju e preferoni.

3. Kur nuk ia jepni hapėsirėn e duhur
Pėr femrat kjo mund tė duket e mėrzitshme, por meshkujt kanė nevojė tė kalojnė pak kohė vetėm nganjėherė. Kjo i bėnė ata tė ndihen meshkuj. Pa marrė parasysh se ēka bėjnė, merren me veturėn, shikojnė filma apo sport, ėshtė e rėndėsishme qė ju t'i jepni hapėsirėn e nevojshme.

4. Kur flirtoni me tė tjerėt
Meshkujt e sigurt nuk kanė dyshime te e dashura e tyre, edhe nėse pa dashje ajo flirton me dikė tjetėr nuk e bėjnė tė madhe. Por, nėse ju keni njė bisedė tė kėndshme dhe tė lumtur me dikė tjetėr, duke e trajtuar atė mė mirė se vetė tė dashurin e juaj, kjo do ta bėjė atė tė ndihet keq. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 18/10/2018, 16:04