Sa ėshtė e rrezikshme njė lidhje romantike e gabuar?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Sa ėshtė e rrezikshme njė lidhje romantike e gabuar?

Mesazh nga Vizitor prej 8/5/2013, 07:48Kur jeni nė njė lidhje tė vėshtirė, nuk ėshtė e lehtė tė shihni se si ėshtė duke ndikuar ajo nė jetėn tuaj. Ja disa shenja qė tregojnė se sa e rrezikshme ėshtė njė lidhje e tillė.
Humbja e peshės
Kjo ėshtė njėra nga shenjat mė tė zakonshme qė tregojnė se lidhja juaj me partnerin ėshtė duke ndikuar nė jetėn tuaj. Nėse jeni duke humbur peshė vazhdimisht pa qėllimin tuaj, kjo do tė thotė se stresi i shkaktuar nga ajo lidhje ėshtė duke ndikuar negativisht nė shėndetin tuaj.

Depresioni
Depresioni ėshtė njė shenjė tjetėr qė tregon se lidhja juaj ėshtė duke ndikuar negativisht nė jetėn tuaj. Nėse ndiheni tėrė kohėn keq dhe ju duket sikur keni harruar se si ėshtė tė jesh i/e lumtur, kjo do tė thotė se mund tė jeni nė depresion.

Humbja e vetėbesimit
Vetėbesimi ėshtė shumė vėshtirė qė tė krijohet sė pari, por ėshtė shumė lehtė tė humbet. Nėse jeni duke e humbur vetėbesimin pėr shkak se partneri juaj vazhdimisht ju bėn tė ndiheni sikur nuk keni vlerė, kjo ėshtė njė shenjė e keqe e ndikimit tė lidhjes nė shėndetin tuaj.

Humori i keq
Nėse vazhdimisht ju ndryshon humori duke u ndjerė herė mirė e herė keq, kjo do tė thotė se keni frikė se mund tė humbni diēka apo dikė. Kjo mund tė jetė njė shenjė se lidhja e juaj nuk ėshtė stabile dhe ėshtė duke ndikuar nė shėndetin tuaj. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 15/7/2018, 21:08