Idetė mė tė mira pėr takime

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Idetė mė tė mira pėr takime

Mesazh nga Vizitor prej 8/5/2013, 07:44Nganjėherė nė i kohėn e sotme dinamike, nuk mund tė keni shumė kohė pėr tė planifikuar njė takim si duhet. Ne kemi zgjedhur, disa ide tė mira se si mund t'i organizoni takimet.
Nata e filmit
Njė nga idetė mė tė mira pėr takime ėshtė tė kaloni njė natė duke shikuar filma. Pa marrė parasysh a vendosni ta shikoni atė nė kinema apo nė shtėpi, me rėndėsi ėshtė qė tė zgjidhni njė film tė, bukur dhe tė argėtoheni, duke e shikuar bashkė.

Pikniku
Kjo ėshtė njė nga idetė mė tė mira tė njė takimi ideal, pėr shkak se mund tė shijoni natyrėn dhe tė hani ushqimin e preferuar, derisa nė anėn tjetėr mund edhe tė shkoni nė afėrsi tė njė liqeni apo thjesht nė njė vend tė largėt malor.

Diskoteka
Mund tė zgjidhni tė shkoni nė njė vend pėr tė vallėzuar, duke harruar pėr tė gjitha brengat ditore. Diskoteka do tė ishte njė zgjidhje e mirė nė kėtė aspekt.

Darka
Natyrisht se kur ėshtė puna pėr takime, darka nuk duhet lėnė anash asnjėherė, qoftė nė njė restorant mė elegant apo nė shtėpi, ju mund t'ia kushtoni njė mbrėmje njėri-tjetrit.

Udhėtimi
Mund tė shkoni nė udhėtim sė bashku, duke ikur nga tė gjitha pėr njė ditė. Mund tė vizitoni njė qytet tė vjetėr apo njė vend interesant, duke mėsuar dhe duke u argėtuar nė tė njėjtėn kohė. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 17/10/2018, 10:12