Si ta shėroni njė zemėr tė thyer?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Si ta shėroni njė zemėr tė thyer?

Mesazh nga Vizitor prej 30/4/2013, 08:03Ka shumė mėnyra tė ndryshme pėr ta shėruar njė zemėr tė thyer, por tejkalimi i saj ėshtė shumė i vėshtirė. Ja disa nga kėshillat qė duhet t’i ndiqni nė kėtė aspekt.
Mos e shmangni temėn!
Kur jeni nė kėrkim tė gjetjes sė rrugėve pėr ta shėruar njė zemėr tė thyer, hapi i parė ėshtė tė mėsoheni tė mos i ikni temės. Mos u mundoni ta refuzoni pranimin se diēka e tillė ka ndodhur dhe e tejkaloni dhimbjen, duke menduar pėr ēdo gjė qė ka ndodhur.

Mos gjeni zėvendėsim!
Mos e zėvendėsoni menjėherė partnerin qė u ka zemėruar kaq shumė duke u ndarė me ju, me njė tjetėr person. Kjo do tė ju bėjė tė ndiheni shumė mė keq, dhe nė fakt edhe ajo lidhje do tė pėrfundonte shumė shpejt. Askush nuk mund tė vazhdojė atė qė ish i dashuri juaj e ka lėnė nė gjysmė.

Meditoni!
Njė nga mėnyrat mė tė mira pėr ta tejkaluar kėtė gjendje ėshtė nėpėrmjet meditimit. Ju duhet tė pėrballeni me mundėsinė e bisedimit me tė tjerėt nė lidhje me kėtė ēėshtje. Meditimi mund tė ju bėjė tė mendoni mė qartė pėr ēdo gjė.

Qeshni!
Mundohuni ta jetoni jetėn nė njė fazė tė re tashmė, duke e tejkaluar ēdo negativitet brenda jush. Kur tė ndiheni sikur doni tė qani, shfrytėzojeni kohėn dhe largoni ato ndjenja duke qarė, por nė tė njėjtėn kohė dilni sa mė shumė kėnaquni me jetėn, dhe do tė kuptoni se keni edhe shumė gjėra tė tjera pozitive para jush. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 17/10/2018, 10:30