Si ta bėni tė ketė vėmendjen te ju?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Si ta bėni tė ketė vėmendjen te ju?

Mesazh nga Vizitor prej 30/4/2013, 08:00Njė fytyrė atraktive mund ta ketė vėmendjen e tij pėr disa sekonda. Por, nėse doni qė vėrtet t’i bėni pėrshtypje njė mashkulli, ju duhet me shumė se aq.
Koha pa tė
Gjatė kohės qė jeni larg tij, mundohuni tė kaloni sa mė mirė. Nė kėtė mėnyrė ai do tė dėgjojė edhe nga tė tjerėt se sa mirė po kaloni dhe se si po e shijoni jetėn, duke e bėrė qė tė ndiejė mungesėn tuaj. Nėse ai i ndryshon planet nė momentin e fundit, bėjani me dije se nuk mund tė shkoni, sepse keni plane tė tjera.

Miqtė
Nėse doni qė tė keni vėmendjen e plotė tė tij, ju duhet tė silleni mirė me tė gjithė miqtė tuaj. Kėshtu ai do tė shohė se ju jeni edhe nė vėmendjen e tė tjerėve dhe do tė ndiejė pasiguri. Flisni kėndshėm dhe lirshėm me ata!

Thirrjet telefonike
Injorojini thirrjet telefonike tė tij nganjėherė. Kėshtu do t’i mungoni, sepse ai do tė mendojė se jeni e zėnė dhe se keni gjėra mė tė rėndėsishme pėr tė bėrė.

Vėmendja
Nėse ndonjė tjetėr person flirton me ju, duhet ta bėni personin e zemrės qė ta dijė kėtė. Mundohuni ta bėni tė ndiejė konkurrencėn dhe tė jetė pak xheloz. Nė kėtė mėnyrė, ai do tė dashurohet nė ju.

Komplimentet
Nėse ju pėlqen diēka te ndonjė mik, apo ndokush tjetėr, komplimentojeni atė, nė mėnyrė qė edhe ai tė ndihet sikur dėshiron tė njėjtėn gjė dhe tė mundohet pak mė shumė nė kėtė aspekt. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 21/10/2018, 19:19