Mėnyrat pėr tė pėrmirėsuar jetėn tonė nė pranverė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Mėnyrat pėr tė pėrmirėsuar jetėn tonė nė pranverė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/4/2013, 18:20Ardhja e pranverės mund te na ndihmoje te pėrmirėsojmė jetėn, ne ēfarė mėnyre? Duke na ndihmuar pėr te vene rregull me disa kėshilla te mira qe do t’u bėjnė juve femra te kėnaqura! Kemi listuar disa kėshilla qe janė dhe mėnyra pėr te pėrmirėsuar jetėn tuaj ne pranvere!

Shpejtoni zilen alarmin- Te ngrihesh shpejt ne mėngjes ju bėn me produktiv gjate ditės, dhe jo vetėm, garanton edhe njė kualitet me te mire te gjumit.

Feedback- Jo gjithmonė jeni te zonjat pėr te gjykuar veten tuaj, pyesni miqtė nėse mund te bėni diēka pėr te rregulluar ndonjė gabim te mundshėm, apo shefit tuaj t’u kėshillojė sesi mund te pėrmirėsoni performancėn tuaj ne pune.

Marrėdhėnie- Pėrpiquni te njihni njerėz te rinj dhe lidhuni me njerėzit qe keni kohe qe keni humbur kontaktet, Facebook nuk mjafton!

Lista- Bėni lista me gjerat qe duhet te bėni, ėshtė e vetmja mėnyrė pėr te mos harruar asgjė.

Rrezikoni- Pėr te ndryshuar vėrtet ėshtė diēka qe mund te bėni, te filloni te rrezikoni, te bėni edhe ato gjera qe normalisht do ti evitonit.

Ska justifikime- Mos pranoni justifikime as nga vetja juaj dhe as nga te tjetėr.

Mendoni pozitivisht- Vėreni mendimet negative dhe me pas lėrini te shkojnė, pėrqendrohuni tek diēka qe ėshtė pozitive.

Sfidoni friken- Shkruajini gjerat qe keni “ frike” ne njė letėr, me pas fiksoni objektiva pėr ti larguar ato njėra pas tjetrės.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/10/2018, 00:41