Mėnyra pėr tė harruar njė lidhje tė keqe

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Mėnyra pėr tė harruar njė lidhje tė keqe

Mesazh nga Vizitor prej 22/4/2013, 07:42Mund tė kalojė njė kohė shumė e gjatė derisa ta harroni njė marrėdhėnie negative qė keni pasur mė parė. Megjithatė, jeta vazhdon dhe ju duhet tė ecni pėrpara. Ja disa mėnyra se si mund ta bėni kėtė.
Qarja ėshtė e nevojshme
Disave nuk u pėlqen tė qajnė, e disa refuzojnė plotėsisht tė qajnė. Nė mėnyrė qė tė kaloni njė gjendje tė tillė nė mėnyrė tė shėndetshme, ju duhet nė fillim tė largoni tėrė energjinė negative qė ju ėshtė mbledhur brenda. Ky proces ju ndihmon tė shėroheni dhe ta largoni atė qė ndjeni nga vetja nė mėnyrė qė tė krijoni mundėsi pėr tė ecur pėrpara.

Bėni njė plan!
Tejkalimi i dhimbjes mund tė jetė i vėshtirė dhe ju mund tė ndiheni sikur ditėt dhe netėt janė duke u zgjatur secilėn herė e mė shumė. Ju duhet tė fokusoheni nė tė tashmen dhe tė bėni njė plan veprimi pėr tė caktuar se ēka do tė bėni
ēdo ditė.

Jini pozitive!
Ky ėshtė hapi mė i rėndėsishėm. Edhe pse mund tė keni dhimbje tani,.kjo do tė kalojė dhe sapo tė kaloni periudhėn 'vajtuese' ju duhet tė mundoheni tė jeni sa mė pozitive qė ėshtė e mundshme. Mund tė jetė shumė e lehtė ta humbni pozitivitetin dhe tė izoloheni, por kėshtu nuk do tė fitoni asgjė.

Shoqėrohuni!
Mundohuni qė tė shkoni nė takime me miqtė dhe tė kaloni bukur. Mos u izoloni brenda edhe nėse nuk keni fare dėshirė tė dilni, tė paktėn mund tė shkoni pėr njė shėtitje, nė mėnyrė qė tė qetėsoheni. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 17/8/2018, 09:35