Gjashtė shenja qė tregojnė se ai ju dashuron edhe nėse nuk tregon

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Gjashtė shenja qė tregojnė se ai ju dashuron edhe nėse nuk tregon

Mesazh nga Vizitor prej 22/4/2013, 07:35Tė dalėsh me njė mashkull mund tė jetė e lehtė, por tė lexosh mendjen e tij ėshtė pjesa mė problematike.
Disa meshkuj janė shumė tė rehatshėm nė shprehjen e ndjenjave tė tyre ndaj atyre qė i duan, por disa tė tjerė kanė vėshtirėsi nė shprehjen e ndjenjave romantike. Ai mund t’ju thotė se ju dashuron, por mund tė mos jetė nė gjendje tė shprehė me fjalė atė qė ju e pėrfaqėsoni pėr tė me tė vėrtetė.

I mban nė mend fjalėt e tua
Njė mashkull i dashuruar dėgjon gjithnjė me vėmendje atė femėr dhe e mban nė mend ēdo gjė qė ajo e thotė, edhe nėse ėshtė diēka e parėndėsishme, pėr shkak se e merr atė shumė seriozisht.

Ju trajton si duhet
Nėse ai ju trajton si njė zonjė tė vėrtetė, duke jua hapur derėn dhe duke ju ndihmuar me ulėsen kudo qė jeni, atėherė kjo ėshtė njė shenjė se ai ėshtė i dashuruar. Kjo pėr arsye se atij i intereson vėrtet se ēka mendoni ju pėr sjelljen e tij.

Kujdeset pėr ju
Nėse njė person ju do me tė vėrtetė, ai do tė mundohet tė gjejė mėnyra tė vogla pėr tė pėrmirėsuar jetėn tuaj, duke ju telefonuar kur nuk e prisni, duke jua dhėnė pallton e tij nėse keni tė ftohtė.

E vlerėson shumė mendimin tuaj
Nėse ai nuk e merr asnjė vendim tė rėndėsishėm pa u konsultuar me ju, kjo do tė thotė se ai ka ndjenja tė vėrteta pėr ju.

Ėshtė i interesuar pėr jetėn tuaj
Ai mund tė interesohet shumė pėr ēdo gjė qė ndodh rreth jush dhe edhe detajet mė tė parėndėsishme do t’i duken interesante.

Ju respekton
Respekti ėshtė shumė i rėndėsishėm nė ēdo lidhje. Nėse ai nuk shikon vajza tė tjera kur jeni ju afėr tij dhe nuk jua ndėrpret fjalėn derisa jeni duke folur, do tė thotė se vėrtet ka respekt pėr ju./Telegrafi/


    Ora ėshtė 15/12/2018, 05:17