Ēka vėrejnė meshkujt gjithnjė nė takim?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ēka vėrejnė meshkujt gjithnjė nė takim?

Mesazh nga Vizitor prej 13/4/2013, 09:15Thuhet se meshkujt dhe femrat mendojnė njėjtė kur lanė duke u pėrgatitur pėr takim, megjithatė prioritetet e tyre janė tė ndryshme nė kėtė aspekt.

Ja pesė gjėra qė ēdo mashkull i vėren nė njė takim:

Lėkura
Meshkujt e shohin gjithnjė lėkurėn tuaj, jo vetėm nė fytyrė, por edhe nė duar dhe natyrisht nė trup, varėsisht nga ajo qė keni veshur. Atyre u pėlqen njė lėkurė e pastėr dhe e freskėt, jo me shumė grim.

Trupi
Kjo ėshtė diēka qė dihet. Pa marrė parasysh a ėshtė takimi i parė apo i njėzeti, ai gjithnjė do tė shikojė trupin tuaj dhe veshjen qė e keni zgjedhur pėr takim. Mundet madje edhe t'ju komplimentojė pėr kėtė.

Gjestet e kėndshme
Nėse keni njė mėnyrė tė ėmbėl tė buzėqeshjes apo njė gjest tė zakonshėm tė vėnies sė flokėve prapa veshit, atėherė ai do ta mbajė nė mend qysh nė takimin e parė dhe sa herė qė do tė mendojė pėr takimin tuaj do t'i kujtohet ai gjest.

Pozitiviteti
A ndiheni sikur jeni nė kontroll tė situatės? Meshkujve u pėlqen kur ata mund tė qeshin me femrėn qė kanė afėr vetes. Ata madje do tė ndihen shumė krenarė kur ju prezantoj nė me miqtė duke ua dėshmuar atyre se kanė gjetur njė femėr me 'substancė' dhe jo vetėm me pamje.

Aroma
Ai mund tė mos ketė ide se ēfarė parfumi pėrdorni, por ai do tė ndihet shumė mirė nėse ju keni njė aromė tė mirė. Aroma e parfumeve tė femrave ėshtė dehėse dhe ai do ta mbajė nė mend si njė aromė identifikuese dhe kudo qė ta nuhasė atė do t'ju kujtojė juve. /Telegrafi/

    Ora ėshtė 17/10/2018, 09:12