Kush kėnaqet mė shumė, ēiftet apo partnerėt e rastit?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Kush kėnaqet mė shumė, ēiftet apo partnerėt e rastit?

Mesazh nga Vizitor prej 29/3/2013, 07:18Ja ēka thonė ekspertėt. Tracy Koks, terapeute e seksit, thotė se seksi i rastit mund tė jetė mė interesant pėr femrat.
Ēdo seks pėr herė tė parė me ndokėnd ėshtė mė eksitues. Dhe, kjo ėshtė hera e parė kur “partnerėt” e rastit kėnaqen mė shumė sesa ēiftet. Pėrparėsia e vetme e seksit tė tillė ėshtė se gjithēka ėshtė e re.

E meta mė e madhe e seksit nė martesė, apo te lidhjet e gjata, ėshtė se nuk ka asgjė tė re dhe tė panjohur. Mu pėr kėtė shkak, njerėzit shpesh mashtrojnė, por pėrfundojnė si humbės, meqė janė tė pakėt ata qė duan tė bėjnė seks me dikė qė rren vazhdimisht.

Seksi i rastit ėshtė egoist. Tė dy jeni nė shtrat vetėm pėr shkak tė kėnaqėsisė. Ai seks shpesh ėshtė vetėm pėrjetim fizik, prandaj kur ēdo gjė tė marrė fund, do ta ndieni njė zbrazėti tė madhe shpirtėrore”, thotė Koks.

Edhe pse seksi i rastit paska rastet e veta kulmore, nėse keni partner tė vėrtetė, pra nėse jeni nė njė lidhje tė lumtur, atėherė seksi ėshtė njė pėrvojė krejtėsisht tjetėr, shumė mė e mirė. “Orgazmat janė mė tė shpeshta. Duheni dhe doni qė ta kėnaqni njėri-tjetrin. Mė sė shumti rėndėsi ka besimi i ndėrsjellė” – thotė ekspertja. /Telegrafi/

avatar
Kozza
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 05/03/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 4
<b>Pikėt</b> Pikėt : 11
<b>Votat</b> Votat : 0

Buzqeshje Re: Kush kėnaqet mė shumė, ēiftet apo partnerėt e rastit?

Mesazh nga Kozza prej 31/3/2013, 21:21

Per tu kenaqur ne seks ne rradhe te pare duhet ta duash ta besh ate, te mos e shohesh si nje detyrim apo sepse eshte nevoje biologjike.

seksi me partner te rastit eshte po egoist por edhe ne nje sens te kthyer, nuk eshte nje kenaqesi e paster dhe e arritur, sepse seksi nuk eshte vetem nje orgazem gjenetalesh por edhe orgazem shpirterore.

dashuria eshte ajo qe e kompleton dhe con ne nje orgazem te paimagjinueshme INLOOVEE

Kenaqet me shume ne seks ai qe di te luaj, qe jep e merr njesoj...ciftet duhet ta ken kete avantazh.

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Kush kėnaqet mė shumė, ēiftet apo partnerėt e rastit?

Mesazh nga Burrelsja prej 14/7/2013, 12:15

Kshu kam lexuar dhe une shume per kte fakt qe kohet e fundit po behet me i dukshem se asnjeher...Shume njerez mendojne qe martesa kthehet ne monotoni shume shpejt pas ceremonise dhe shume po zgjedhin thjesht lidhje pa deshiren per t'i formalizuar gjerat dhe nje nder shkaqet kryesore eshte financa qe i ben me te pavarur dhe seksi i mire sa here takohen!!

Sponsored content

Buzqeshje Re: Kush kėnaqet mė shumė, ēiftet apo partnerėt e rastit?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 10/12/2018, 03:17