Si t’i mbijetoni lidhjes nė distancė?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Si t’i mbijetoni lidhjes nė distancė?

Mesazh nga Vizitor prej 28/3/2013, 07:47Shpesh ndodh qė dy tė dashuruar jetojnė larg nga njėri-tjetri, qoftė pėr shkak tė shpėrnguljes sė njėrit, qoftė pėr arsye tė tjera. Si ta mbani njė lidhje tė tillė? Ja disa kėshilla...
Merruni me aktivitet
Ju mund tė jeni shumė e zėnė me punė derisa ai, nė pjesėn tjetėr tė botės ėshtė duke u argėtuar. Mundohuni tė jeni e zėnė, nė mėnyrė qė tė mos e ndieni shumė mungesėn e tij dhe tė pėrqendroheni nė gjėra tjera.

Takime tė rregullta nė “skype”
Nėpėrmjet teknologjisė sė fundit, ju mund tė qėndroni nė kontakt shumė mė lehtė se qė kanė mundur prindėrit tanė.' Nėse e bėni njė orar se kur mund tė takoheni tė dy nė internet, ju mund ta mbani tė freskėt dhe tė gjallė lidhjen tuaj.

Biseda
Preferohet qė tė mos harxhoni shumė kohė duke biseduar, mund tė shkoni deri nė njė apo dy orė, por jo mė shumė. Nė kėtė mėnyrė do tė keni ēfarė tė flisni edhe nė takimin e radhės, 'digjital'.

Dėrgimi i mesazheve
Mund ta zgjidhni njė alternativė pa pagesė, nė mėnyrė qė tė mos bėni shumė shpenzime si 'Whatsapp', nė mėnyrė qė tė mbeteni nė kontakt gjatė tėrė kohės. Mund te dėrgoni edhe fotografi dhe video.

Kėmbėngulja ėshtė ēelėsi
Mbi tė gjitha, ēelėsi i funksionimit tė kėsaj marrėdhėnieje ėshtė kėmbėngulja dhe pėrkushtimi. Nėse ju e dini qė do ta shihni atė brenda tetė javėve, mundohuni tė keni durim, nė mėnyrė qė tė kalojnė ato edhe mė shpejt dhe tė jeni bashkė pėrsėri.

/Telegrafi/


    Ora ėshtė 15/12/2018, 05:16