Ēfarė pėlqejnė femrat te njė mashkull?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Ēfarė pėlqejnė femrat te njė mashkull?

Mesazh nga Vizitor prej 28/3/2013, 07:44Nėse ende jeni duke menduar si ta bėni njė femėr tė qeshet, tani do ta kuptoni se ēka duhet tė bėni. E tėra qė ju duhet ėshtė vetėbesimi dhe pak praktikė.
Bėhuni gazmor!
Qeshni dhe kėnaquni tėrė kohėn. Mundohuni tė shihni anėn pozitive tė gjėrave. Kur ju qeshni, bota qesh me ju, dhe madje mund edhe t'ju pėlqejė.

Mbani njė qėndrim pozitiv!
Bėhuni optimist! Nuk mund t'i bėni femrat tė qeshin, nėse nuk jeni nė gjendje tė shihni anėn pozitive tė ēdo gjėje.

Kėrkoni falje!
Nėse ndonjėherė e teproni dhe ajo ofendohet pa dashje, ju duhet tė mbani nė mend tė kėrkoni falje, pėrndryshe do tė mbeteni si njė person i pasjellshėm.

Ngacmojeni atė!
Ngacmimi ėshtė mėnyra mė e mirė pėr ta bėrė atė tė qeshė. Sapo ta njihni atė dhe kaloni disa minuta nė bisedė, mundohuni ta vini poshtė nė lidhje me diēka, pėr tė cilėn ajo ėshtė shumė e bindur. Sapo ta kuptojė qė jeni duke bėrė shaka, ajo do tė qeshė me zemėr.

Bėhu vetvetja!
Mundohuni tė jeni qesharak, pa e humbur esencėn e asaj qė ju jeni. Tė gjithė kemi mėnyrat tona tė tė qenit qesharak. Mund tė duket diēka e komplikuar, por me kohė ju do tė jeni nė gjendje ta bėni pėr vete kėdo qė dėshironi. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 18/9/2018, 23:50