4 mėnyra pėr t’i dekoduar shenjat

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje 4 mėnyra pėr t’i dekoduar shenjat

Mesazh nga Vizitor prej 25/3/2013, 08:16Nganjėherė ėshtė e vėshtirė tė zbulosh se si tė lexosh shenjat e pėrziera tė meshkujve. Ndiqni kėto kėshilla nė mėnyrė qė t’i kuptoni shenjat e pėrziera, tė cilat jua dėrgojnė meshkujt.
Keqkuptimet
Shmangni keqkuptimet! Nganjėherė ne dimė ta teprojmė me lexim tė shenjave nė njė mėnyrė jo tė duhur. Nėse ai buzėqesh, kjo nuk do tė thotė se ju duhet tė mendoni se jeni duke i pėlqyer. Ai mund tė qeshė me tė gjithė nė tė njėjtėn mėnyrė.

Shoqėria
Duhet tė flisni me miqtė e tij, nė mėnyrė qė ta zbuloni se si ndihet me tė vėrtetė. Kjo mund tė jetė njė mėnyrė e mirė pėr tė kuptuar, nėse ai sillet ēuditshėm edhe afėr femrave tė tjera apo vetėm afėr jush. Madje, ka mundėsi qė nėse miqtė e tij ju pėlqejnė, mund tė kenė ndikim nė mendimin e tij pėr ju.

Mundohuni ta njihni!
Nėse kaloni pak kohė me njė person, ju mund ta dini nėse ai ėshtė flirtues nga natyra apo e bėn atė vetėm me ju. Kėshtu qė mund tė organizoni njė takim me shoqėrinė pėr ta parė se si sillet me tė tjerat.

‘Djemtė e mirė’ ekzistojnė
Janė disa djem, qė janė shumė tė sjellshėm dhe u japin shumė komplimente atyre qė kanė afėr vetes. Disa e marrin kėtė si flirtim dhe mendojnė se asgjė nuk do tė ndodhė mė vonė. Vėzhgoni se si sillet ai me tė tjerėt. Ai mund tė jetė shumė i sjellshėm me tė gjithė, jo vetėm me ty. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 15/12/2018, 05:33