Si ta vazhdoni jetėn pas ndarjes? :/Mendoje/:

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Si ta vazhdoni jetėn pas ndarjes? :/Mendoje/:

Mesazh nga Vizitor prej 13/3/2013, 07:25Si tė mėsojmė ta kemi njė lidhje mė tė mirė? Kur kemi nevojė tė mėsojmė njė mėsim tė vėshtirė dhe nuk e kemi ditur vlerėn e atyre qė kemi pasur, jeta bėhet mėsuesi mė i mirė.
Kuptojeni dhimbjen
Mos u pėrfshini nga ndjenja e hakmarrjes. Ajo qė ka ndodhur, ka ndodhur dhe nuk mund ta fajėsoni veten pėr kėtė. Merreni kohėn e nevojshme pėr ta qartėsuar atė qė ka ndodhur dhe se ēka do tė mund tė bėnit pėr ta pėrmirėsuar atė. Ndoshta e keni humbur dashurinė, por e keni fituar njė mėsim. Dhimbja ėshtė njė mėnyrė nėpėrmjet sė cilės natyra na tregon se diēka nuk ka shkuar si duhet. Prandaj, ajo edhe ėshtė mėsuesja mė e mirė.

Rifokusohuni nė jetėn tuaj
Shikojini tė gjitha gjėrat pozitive nė jetėn tuaj, nė tė cilat nuk keni qenė tė fokusuar gjatė kohės sa ishit nė lidhje. Rikujtojini qėllimet dhe ėndrrat tuaja Filloni tė shikoni pėrpara dhe t'i planifikoni aspektet e tjera nė jetėn tuaj, karrierėn pėr shembull. Bėni diēka tė ndryshme dhe fillojeni njė hobi tė ri.

Kėnaquni me jetėn
Jeta ėshtė njė festė. Por, ēdo festė kushton. Sa jeni nė gjendje tė jepni pėr jetėn dhe tė vazhdoni pėrpara? Mendoni se sa do tė ishit nė gjendje t'i kuptoni njerėzit dhe t'i ndihmoni ata hė vend se t'i lini anash dhe tė mos ua dini vlerėn. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 10/12/2018, 04:10