Joshjet e femrave, tė cilat meshkujt nuk i durojnė

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Joshjet e femrave, tė cilat meshkujt nuk i durojnė

Mesazh nga Vizitor prej 7/3/2013, 07:32Edhe pse meshkujt i pėlqejnė femrat qė marrin guximin ta bėjnė hapin e parė, kjo nuk d.m.th se ata preferojnė ēdo joshje tė tyre.
Sikur femrat, po ashtu edhe meshkujt, janė tekanjozė kur bėhet fjalė pėr joshjen, pėr tė mos thėnė flirtin, prandaj femrat nuk duhet t'i bėjnė kėto gjėra:

Vardisja e dėshpėruar
Nėse mashkulli nuk reagon, femra nuk duhet tė insistojė. Ajo assesi nuk duhet qė tė rrijė aty, me shpresė se ai do ta ndėrrojė mendjen pas disa pijeve. Meshkujt dallojnė shumė mirė femrat e dėshpėruara, prandaj njė sjellje e tillė nuk preferohet assesi.

Sjellja vulgare
Femrat seksi mund tė jenė joshėse edhe nėse kanė sjellje tė mirė, por shumė prej tyre menjėherė fillojnė me fjalė vulgare, pėr t'u treguar mė moderne. Edhe pse nė filma sjelljet e tilla mund tė preferohen, nė jetėn praktike ato nuk bėjnė punė.

Dhuna
Ndoshta tingėllon ēuditshėm, por shumica e meshkujve nuk duan qė tė detyrohen tė bėjnė ndonjė gjė me dhunė. Ndoshta mė pas, kur tė njihen mė mirė me vajzėn “pak dhunė” mund tė jetė e mirėseardhur, por jo edhe nė kontaktin e parė.

Joshja ‘alkoolike’
Meshkujt e dehur shumė rrallė mund tė jenė simpatikė, e femrat e dehura edhe mė pak. Ekziston njė dallim i madh midis vajzės qė ka pirė pak dhe asaj qė mezi qėndron nė kėmbė. Sido qė tė jetė, alkooli ėshtė drogė, pėr ata qė nuk e kanė ditur. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 10/12/2018, 03:54