Arsyet qė e detyrojnė atė tė largohet

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Arsyet qė e detyrojnė atė tė largohet

Mesazh nga Vizitor prej 6/3/2013, 07:39Arsyet e largimit tė meshkujve mund tė jenė tė ēuditshme. Ai pėr njė moment mund tė jetė i obsesionuar me ju dhe nė momentin tjetėr tė largohet papritur.
Tradhtia
Njėra nga arsyet mė tė shpeshta, pėr tė cilėn meshkujt largohen ėshtė tradhtia. Kėtu nuk e kemi fjalėn pėr tradhtinė nga ana e femrės, por nga vetė mashkulli. Nėse keni dyshime bisedoni dhe shihni se ēka mund tė bėni.

Mungesa e sinqeritetit
Meshkujve u pėlqen ta dinė se mund t’i besojnė tė dashurės sė tyre. Nė momentin qė diēka shkon keq ose ai dyshon mungesė sinqeriteti, mund tė krijohet njė humnerė mes jush.

Xhelozia
Nėse jeni e pasigurt pėr lidhjen tuaj dhe frikėsoheni nga mundėsia e braktisjes, duke u munduar ta bėni gjithnjė xheloz atė, pėr tė dėshmuar se ai ju do mė shumė, kjo ėshtė njė shenjė shumė e keqe. Qetėsohuni dhe mblidhni veten, sepse kėshtu vetėm do ta largoni.

Indiferenca
Kur njė mashkull hyn nė njė lidhje dhe gjėrat bėhen serioze, ai dėshiron qė e dashura e tij tė aprovojė gjithēka. Nėse jeni gjithmonė indiferente kur ai ėshtė i entuziazmuar, kjo do tė thotė se shumė shpejt mund tė largohet.

Negativiteti
Ditė tė kėqija kemi tė gjithė. Nėse tėrė kohėn jeni negative dhe ia kujtoni atij sa keq u ka shkuar dita, mund tė jetė koha tė ndaloni dhe tė bėheni mė pozitive, sepse kjo mund tė ketė pasoja pėr tė ardhmen tuaj. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 17/10/2018, 09:15