Pesė shenja qė tregojnė se ėshtė i dashuruar

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Pesė shenja qė tregojnė se ėshtė i dashuruar

Mesazh nga Vizitor prej 6/3/2013, 07:35Nėse doni ta dini se a ėshtė me tė vėrtetė i dashuruar, ja disa shenja qė mund t'ju ndihmojnė nė kėtė drejtim.
E zini duke ju shikuar
Meshkujve u pėlqen tė shohin atė qė e duan. Nėse nga tė gjitha ato femra, qė janė rreth teje, ai tė zgjedh ty pėr t'i hedhur sytė, atėherė mund tė jesh e sigurt se ka njė tėrheqje tė thellė.

Ai ju shikon nė sy
Kur jeni afėr njėri-tjetrit, duke biseduar, ai ju shikon thellė nė sy, sepse kjo ėshtė mėnyra e tij pėr ta shprehur afeksionin dhe lidhjen emocionale qė ka me ty.

Ai flet pėr tė ardhmen
Nėse ai ju tregon planet e tij pėr tė ardhmen dhe nuk e pėrmend faktin qė ju mund tė jeni me tė, por jep tėrė kohėn shenja tė tilla, atėherė ai definitivisht ka ndjenja pėr ju. Kjo do tė thotė se e sheh tė ardhmen me ju.

Vesh rrobat qė ia blini
Nėse i keni dhuruar diēka pėr tė veshur pėr njėrėn nga festat e fundit, dhe ai e vesh atė, kjo ėshtė shenjė e mirė. Jo se meshkujve u intereson shumė pamja e jashtme, por sepse ata ju lejojnė tė ndėrhyni nė njė pjesė tė egos sė tyre.

Ju qėndron afėr nė publik
Vendi ku qėndron ai, kur dilni thotė shumė pėr vendin qė keni nė jetėn e tij. Nėse ai mundohet tė jetė gjithnjė afėr jush, kjo do tė thotė se ėshtė i interesuar dhe mundohet tė jetė brenda zonės, ku mund ta prekni dhe tė flisni me tė. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 15/7/2018, 21:11