Tri probleme tė mėdha dhe zgjidhja e tyre

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Tri probleme tė mėdha dhe zgjidhja e tyre

Mesazh nga Vizitor prej 5/3/2013, 08:27Lidhja jonė me dikė tjetėr ėshtė njė nga gjėrat mė tė rėndėsishme pėr ne, megjithatė ne harrojmė rėndėsinė e saj dhe nuk durojmė as mendimin se mund ta humbim atė.
Ja disa nga problemet mė tė mėdha qė paraqiten te ēdo ēift:

Mungesa e komunikimit
Nė fillim tė lidhjes bisedat janė argėtuese dhe shumė tė gjata. Tė dy harxhoni shumė kohė, duke u munduar ta njihni njėri-tjetrin, Por, derisa koha kalon, tė dashuruarit harrojnė tė pyesin tė njėjtat, gjėra pėrsėri. Ne ndryshojmė vazhdimisht nė preferencat tona dhe nė mėnyrėn se si e shohim jetėn.

Besimi
A i besoni vėrtet partnerit tuaj? Ka dy lloje besimi nė njė marrėdhėnie. Sė pari a i besoni partnerit tuaj mjaft sa pėr tė shkuar bashkė nė njė darkė edhe me dikė tjetėr? Nėse jo, atėherė jeni duke ndier pasiguri pėr qėndrueshmėrinė e lidhjes suaj. Dhe sė dyti, a u besoni vendimeve tė partnerit tuaj? Nėse nuk i besoni atij pėr vendimet qė mund tė ndryshojnė jetėn, ėshtė e qartė qė nuk respektoni atė apo mendimet e tij. Dhe, kjo nuk ėshtė njė shenjė e mirė pėr lidhjen afatgjate.

Mospėrshtatja nė dashuri
Dashuria nė shikim tė parė mund tė zgjasė disa muaj. Dhe, ajo bėn njė punė tė mirė nė maskimin e ndryshimeve nė njė lidhje. Sado tė pėrsosur qė tė jenė dy njerėz, ata mund tė mos jenė ,tė pėrsosur si ēift. Nėse jeni nė lidhje me dikė, me tė cilin nuk keni asgjė tė pėrbashkėt, ju duhet tė vendosni pėr hapin e ardhshėm. Mundohuni tė gjeni interesa tė pėrbashkėta, qė u pėlqejnė tė dyve, ose vazhdoni secili me rrugėn e tij. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 17/10/2018, 09:23