Si ta dini kur nuk ėshtė i interesuar?

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Si ta dini kur nuk ėshtė i interesuar?

Mesazh nga Vizitor prej 4/3/2013, 08:02Kėto janė disa nga shenjat, qė tregojnė se ai nuk merakoset fare pėr ju. Ai thjesht nuk ėshtė edhe aq i interesuar, kėshtu qė mos humbni kohėn tuaj pėr dikė qė nuk ia vlen.
1. Nuk ju fton nė takim
Nėse njė mashkull ka ndjenja pėr njė femėr, ai nuk mund tė ndalojė sė kėrkuari arsye dhe pretekste pėr ta parė atė. Nėse ndien atraksion, ai dėshiron tė shkojė mė larg. Nėse nuk bėnė ndonjė lėvizje, thjesht nuk ėshtė aq i interesuar.

2. Ai nuk ju thėrret
Ai thotė se nuk kishte kohė pėr shkak tė ngarkesės. Gjepura. E vėrteta ėshtė se ai nuk ju ka pasur nė mendjen e tij fare. Nėse ai ju bėn tė prisni thirrjen e tij dhe nė fund nuk e realizon atė, kjo do tė thotė se ai nuk do t’i plotėsojė as gjėrat e mėdha.

3. Ai komunikon vetėm me mesazhe
Duke e bėrė kėtė, ai i shmanget bisedės, nėpėrmjet tė cilės do t’ju njihte mė mirė. Ai nuk ėshtė i interesuar qė gjėrat tė shkojnė tutje, kėshtu qė thjesht mundohet qė t’u shmanget bisedave telefonike.

4. Ju thotė se nuk ėshtė ‘i duhuri’
Meshkujt zakonisht thonė atė qė mendojnė. Nėse thotė se nuk ėshtė njė pėr njė lidhje, atėherė kjo do tė thotė se nuk ėshtė me tė vėrtetė. Madje, kjo ėshtė mėnyra mė e thjeshtė pėr tė larguar dikė qė nuk e dėshiron. /Telegrafi/


    Ora ėshtė 18/10/2018, 16:10